Wpis z mikrobloga

#castorama żarówki ledowe #diall - były kiedyś bardzo fajne i dobre, zwłaszcza za swoją cenę... Polecałem je, a teraz muszę polecać "trzymaj z żarówką opakowanie i paragon!"

Niestety - z ostatnich partii padają jak muchy. Niektóre po tygodniu, niektóre po miesiacu zaczynają się wyłączać, by po chwili samoczynnie zaświecić i znów zgasnąć za kilka minut....

Jako że nie chciało mi się ostatnich 5szt odwozić do castoramy, bo gdzieś fakturę zgubilem - to rozebrałem dziady na części pierwsze:
Myślicie pewnie "ledy przegrzane" - nie, konstrukcja jest całkiem niekiepska, LEDy bardzo dobre (25szt 2835 na aluminiowym podłożu) chłodzenie dobre, CAŁOŚĆ korpusu pod spodem zalana jakimś silikono-glutem, który oddaje ciepło do oprawki i korpusu...
No to pewnie "no tak elektrolit spuchnięty" - nie, nic mu nie jest, szału nie ma (low-esr to nie dali) - ale jest 100% sprawny

... winne są luty do płytki - druciki łączące płytkę LED z przetwornicą da się po prostu wyciągnąć z płytki przetwornicy, bez odlutowywania. Tak samo transformator przetwornicy - da się go wyjąć z płytki bez użycia lutownicy, jakby zamiast cyny ktoś użył plasteliny.
Przelutowane - działa jak nowe. Niestety - nie da się rozebrać (ze zwględu na zalanie białym silikonem) korpusu bez zniszczenia całości na amen - a w każdym razie "żarówki E27 z tego już nie będzie"

płytka przetwornicy oznaczona LLPCB2553A V1, kupowane w Castorama Opole około 2018-02
#zarowki #led #postarzanieproduktu #spisekzarowkowy
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@PIGMALION dawaj sie ruchac na kazdym kroku, skarz na zly system i lamentuj jakie to zycie nie jest sprawidliwe owieczko - "byle do soboty" ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Issac

O czym ty piszesz ? Przeczytaj jeszcze raz watek,pozniej kolejny i rozjasnij swoj swiatly umysl.Na czym niby daje sie ruchac?
I skoncz mi pierd...ic te swoje japonskie madrosci.Obowiazkiem kupujacego jest posiadac lub udowodnic ze posiadalo sie dowod zakupu.Ty jestes najwyrazniej czlowiekiem ktory niema wpojonych zasad moralnych.Bedziesz cwaniakiem cale zycie, wiekszosc osob od takich stroni.
  • Odpowiedz
@Issac: @PIGMALION: pomijająć "jakby można je reklamować" - to mnie po prostu inżynieryjnie boli dupa, że CAŁKIEM TECHNICZNIE-ELEMENTOWO SPRAWNE żarówki-ledówki ktoś zapewne wywali z wielkim impetem w kubeł (a tam takie fajne ledy w środku, 1500lm, dobre chłodzenie, przetwornica ze stabilizacją prądu...), tylko dlatego że głupi drucik niedolutowany... tak jakby kasować w zgniatarce prawie nowe samochody, bo są do kitu, bo nie jeżdzą, bo się kluczyk w stacyjce zacina... Ale
  • Odpowiedz
  • 0
@hrumque konsumocjonizm, czasowe postarzanie. Niezalezy im na robieniu dobrego produktu, bo i tak sie sprzedadza...
Chociaz jak bedzie dużo zwrotów to moze to poprawią.
  • Odpowiedz