Wpis z mikrobloga

Ozonator o wydajnosci 10g. Rura kanalizacyjna + wentylator kanałowy, wtyczka, 1m przewodu.
Na starcie pobiera 100W a po 5min spada poniżej 90W... później nie mierzyłem, ale powoli spada.
20-30min ozonowania wystarczy do pozbycia się nieprzyjemnego zapachu z ukł. klimatyzacji.
Można też oczywiście ozonować pomieszczenia np. kuchnie po spaleniu obiadu :)
#motoryzacja #samochody

widmo82 - Ozonator o wydajnosci 10g. Rura kanalizacyjna + wentylator kanałowy, wtyczk...

źródło: comment_O8xFfle1etZZxC8tl9wVUZ9g9K7JPdAI.jpg

Pobierz
  • 10
@widmo82 Twoj wlasny projekt?
Jaki koszt takiego urzadzenia?
Wiem, ze mozna za kilka dyszek jechac na ozonowanie, ale fajnie byloby zbudowac cos podobnego, tàk dla zabawy.
@Heder: rurę mam za darmo i nawet nie wiem ile kosztuje, gdzieś z odpadów możesz sobie zorganizować odcinek o dł. 30cm bo w zupełeności wystarcza, reszta max 110zł.
@Heder mam 3 auta do ozonowania w tym 9os Vivaro więc po pierwszej akcji następuje zwrot kosztów :) Ludzie pierdzielą się w jakieś zmyślne pudełeczka itp. a rura sprawdza się rewelacyjnie i kosztuje tyle co piwo :) Po weekendzie zatkam końce, zdemontowanymi kratkami ze starych komputerowych zasilaczy :)
Ja lecę na 7g. Skrzynka zbita z desek. Do tego tani wentylator. 6 lat temu wyszło trochę drożej.
Na wlocie mam owatę do wyłapywania syfu z powietrza.
Co jakiś czas płytki trzeba przetrzeć denaturatem, bo nie wytwarzają ozonu w wyniku zanieczyszczeń które na nich osiadły.
@widmo82 mireczku zrobiłem taki sam zestaw.
Czy ozonowales ubrania, buty. itp?

Jeśli tak to jak to robiłeś wszystko do wora jakiegoś czy w jakieś pudło duże zamykane + otwory?