Wpis z mikrobloga

Tak mnie zastanawia, skoro naukowcom udalo sie juz steleportowac pojedyncze atomy...


@krzesiwo: żeby było jasne: nie teleportuje się materii, a jedynie jej opis, zresztą najczęściej jakąś jedną konkretną mierzalną wielkość fizyczną.

W jaki sposob lacza oni jeden koniec takiego tunelu z drugim?


Ten "tunel" to po prostu światłowód albo wiązka lasera propagująca się w przestrzeni. Nadajnikiem jest laser, a odbiornikiem detektor, mierzący stan fotonu na drugim końcu. Koniec "tunelu" będziesz miał
Ten "tunel" to po prostu światłowód albo wiązka lasera propagująca się w przestrzeni. Nadajnikiem jest laser, a odbiornikiem detektor, mierzący stan fotonu na drugim końcu. Koniec "tunelu" będziesz miał tam, gdzie sobie postawisz monitor wyświetlający wyniki


@wonsz_smieszek: aha czyli to nie jest tak naprawde teleportacja tylko zniszczenie z jednej strony i stworzenie z drugiej?
aha czyli to nie jest tak naprawde teleportacja tylko zniszczenie z jednej strony i stworzenie z drugiej?


@krzesiwo: a "prawdziwa" to taka jak w Star Treku? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nie niszczy się ani nie tworzy niczego materialnego. Mieliśmy dwie cząstki (fotony) i znaliśmy stan pierwszej, a drugiej nie. Po teleportacji dalej mamy dwie cząstki, z tym że teraz wiemy, że druga jest taka, jak pierwsza kiedyś.
@wonsz_smieszek: @Helsantonio_Montes: Nie no, ja kiedys poprzez mechanike kwantowa tlumaczylem podejscie kobiet do mnie. Ze np. jest informacja, ze chce seks, zostaje ona przekazana kobiecie, ale niestety kobieta ma informacje, jednoczesnie prawdziwa i falszywa, ze ci, co chca seks, sa zboczeni, wiec pojawia sie informacja o ucieczce kobiety.

Ale niestety, pozniej okazalo sie, ze podstawowym prawem mechaniki kwantowej jest to, ze...

Informacja nie istnieje, bo ruskie wszystko przechwytuja i jest