Wpis z mikrobloga

@MaddoxX1911:
Motherboard: EVGA SR-2 Classified dual socket LGA1366 motherboard
Processors: 2 x Xeon X5670 2.93GHz
Graphic Card: EVGA GTX 480
Ram: 12 x 4GB Mushkin Enhanced 1600MHz DDR3 PC3-12800 9-9-9-24 1.5v
System Drive: 2 x 128GB Crucial M4 in Raid 0
Data/Storage Drive: TBA
Raid Controller: 1 x LSI 9211-4i; 1 x MegaRaid IBM M5015 (same as LSI 9260-8i)
CPU Coolers: 2 x Scythe Mugen 3 rev. 2
Case: Mountain Mods
@abramek: stać mnie :P ale jak mówisz, taka stacja to jakbym trzymał farelkę 24h włączoną :D
Threadripper od AMD ma dużo lepiej z tym i być może w to pójdę, muszę tylko porównać koszty i późniejsze koszty prądu. Nie mniej jednak nowszy proces technologiczny i set up pod desktop mogą dać lepsze efekty niż te xeony.
Ludzie w serwerowniach nie #!$%@?ą się zbytnio prądem i tak koszt zrzucą na klienta i
liczba rdzeni jest bardzo ważna w Intelij i Android Studio, istotnie skraca czas budowania i sprawia, że praca staje się komfortowa


@arekdomek: Podrzuć jakieś źródła, że przy kompilacji wykorzystują więcej niż dwa rdzenie, bo wydaje mi się, że oni wszyscy są zbyt leniwi by to sprawnie napisać pod większą ilość wątków i dwa wysoko wykręcone wątki budują szybciej.
@1492: chociaż z tego testu wynika, że najszybszy będzie procesor z najlepszym pojedynczym rdzeniem
z drugiej strony jednak, zmuszenie AS czy intelij do użycia wszystkich rdzeniów, skraca mi czas kompilacji po 3 minuty na 4 rdzeniowej i7
najszybszy będzie procesor z najlepszym pojedynczym rdzeniem


@arekdomek: więc tak jak pisałem i to są problemy optymalizacyjne, w cadach jest dokładnie tak samo. Jednak jeżeli będzie potrafił oba kompilatory do wykorzystania wszystkich wątków to szedłbym w Ryzena 7 2700x, no chyba, że taki 1920x/2920x trafią się na większej przecenie jak to było w marcu jeżeli możesz zamówic go na fakturę oraz masz nip EU: https://www.mydealz.de/deals/amd-ryzen-threadripper-1920x-12x-350ghz-boxed-ohne-kuhler-yd192xa8aewof-1143986#comments