Wpis z mikrobloga

Ej Wykop, naucz mnie grać w Europke, bo lubię takie gry, ale nie potrafię w to grać xD Mam w to 60 godzin, a w dalszym ciągu nie ogarniam i potrafię #!$%@?ć Osmanami ( ͡° ʖ̯ ͡°) Raz mi się prawie udało utworzyć Prusy, ale po przejściu na protestantyzm wszyscy wypowiedzieli mi wojnę, także ten xD Będę wdzięczny za jakieś dobre poradniki, czy coś. Mam samą podstawkę i ogarniam hoia4 jeśli to coś zmienia ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#eu4
  • 6
@wujaszek_billy: Powinineś pomyśleć o zakupie "must have" DLC https://www.strategygamer.com/articles/europa-universalis-iv-dlc-buying-guide/, bodajże Art of War, Common Sense i coś chyba jeszcze (tylko na Boga nie kupuj przez steam, ale na allkeyshop, albo jakimś polskim sklepie z dobrą ceną) Generalnie ciężko wytłumaczyć albo dać poradnik do "całej" gry, znacznie łatwiej będzie jak będziesz zadawał jakieś konkretne pytania/albo z czym konkretnie masz jakiś kłopot ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poczytaj wiki https://eu4.paradoxwikis.com/Europa_Universalis_4_Wiki,
@Shadovek: No to powiedzmy, że mam kłopot z wojnami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zdarza mi się często, że sobie przegram Polską z Krzyżakami, tak o. Jest jakiś 100% legit no scam sposób na manewrowanie wojskiem, czy to zależy od szczęścia?
@wujaszek_billy: W sensie jak manewrowanie? Podczas samej bitwy wszystko zależy od kostek, czyli RNG, ale też tego jak masz zbudowaną armie jej bonusy typu morale/dyscyplina/taktyka. Jak poruszasz się samą armią musisz zwracać uwagę czy atakujesz wroga przez rzekę, na jakim terenie stoi(masz odpowienie mapmody) to wszystko może wpłynąć na wynik samej bitwy. Generalnie poleciłbym ci Kastylie, sam nią grałem na początku, ma bardzo słabych rywali, a twoi sąsiedzi powinni cie lubić
Mogę ci dać kilka rad na początek 1.budowa armii w krajach z grupią technologiczną zachodnią (zaczynasz grę z halberd infantry) to 4 jednostki kawalerii i reszta w piechotę na 7 techu dorzucasz 1 armatę żeby mieć bonus przy oblężeniach, kawalerii i piechoty miej łącznie zawsze tyle ile masz combat width z czasem dodawaj więcej artylerii idealnie jest kiedy masz tyle arty jaki masz combat width ale to na wyższych poziomach itechnologii I