Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Czy znajdzie się tu ktokolwiek kto poda przykład REALNEGO ZASTOSOWANIA BITCOINA, ALBO JEGO BLOCKCHAINA, GDZIE NIE MOŻNA UŻYĆ NICZEGO INNEGO, CZYLI INNYCH KRYPTOWALUT I FIATÓW?

Próbuje bezskutecznie uzyskać jakiś przykład od waszego ulubionego Mirka na tagu bitcoin, czyli @cyberpunkbtc. Niestety facet albo nie umie czytać ze zrozumieniem (uczą tego chyba w podstawówce), albo myślał, że się odczepię jak poda mi oczywiste przykłady. Sam pytał o to samo tylko w kwestii IOTY, więc odbiłem piłeczkę.  Po nieudanych próbach zwodzenia, standardowo stwierdził, że jestem Janusz i ze mną dyskutował nie będzie.

Pisanie o tym, że btc najlepszy, a reszta to shity możecie sobie darować, dopóki z jakąś inną kryprowalutą można zrobić to samo. Pokażcie w czym Bitcoin jest tak wyjątkowy, poza tym, że jest najbardziej popularny i powstał jako pierwszy.

Argument, że Bitcoin jest najbardziej zdecentralizowany, też nie jest przekonujący. Zobaczcie ile ludzi na świecie ma w dupie czy coś jest zdecentralizowane. Tak samo wiele osób ma w dupie czy jakaś instytucja lub firma zbiera dane na ich tamat. Decentralizacja nie interesuje ludzi bogatych, tylko wysokie możliwości spekulacyjne na bitcoinie.

Nie zrozumcie mnie źle, też wierzę, że Bitcoin będzie wart kiedyś milion dolców (ten albo inny). Chcę tylko przykładu zastosowania bitcoina, na zasadach jakie ustalił @cyberpunkbtc wobec przykładu zastosowania dla IOTY. Jak tylko ktoś mu dawał przykład to odrzucał go, argumentując, że można do tego wykorzystać inną krypowalutę albo nawet fiaty. Taki z niego hipokryta.

#bitcoin #kryptowaluty #iota
  • 152
  • Odpowiedz
@Luszian: Tylko że zastosowanie w przypadku Bitcoina jest powiązane z konkretną instancją tej technologii. Wszystkie kryptowaluty mają w teorii służyc w ten czy inny sposób jako środek wymiany wartości, zastępując tradycyjne pieniądze. Z punktu widzenia użytkownika nie jest istotne, czy coś się nazywa IOTA czy Bitcoin czy shitcoin. Ważne jest zaufanie i efekt sieciowy. Najbardziej zaufany blockchain na świecie posiada od początku i nieprzerwanie Bitcoin. Nikt nie wie czy znajdzie praktyczne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pawlo74: IOTA np. już w tej chwili ma ograniczoną podaż, a to tylko przykład. Skoro bogaci kochają centralizację (w sumie też to stwierdziłem przecież) to czemu cieszysz się jak dziecko gdy któryś z nich wchodzi w bitcoina? Powiedziałem, że btc może osiągnąć milion, zdaje sobie z tego sprawę. Drugi hipokryta na tagu.
  • Odpowiedz
@Luszian:

To jest oczywiste, że większość ludzi nie przejmuje się centralizacją, dla nich nie potrzeba żadnych kryptowalut, wystarczy tradycyjny, sprawdzony i uczciwy system bankowy taki jaki istnieje obecnie.

A teraz do meritum:

PoW który został włożony w blockchain BTC jest aktualnie nie do powtórzenia, dzięki czemu jest to najbezpieczniejsza krytpowaluta - nie ma możliwości, aby Twój stan portfela został w jakiś sposób naruszony bez Twojej wiedzy (na przykład przez przepisanie blockchaina
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kapibar: Czyli jest najbardziej popularny, a jego główną zaleta to to że był pierwszy. Super, stwierdziłem to już na początku. Dalej czekam na przykład jakiego wymagał tamten hipokryta. Nie możesz go znaleźć to przyznajesz, że on jest hipokrytą.
  • Odpowiedz
czemu cieszysz się jak dziecko gdy któryś z nich wchodzi w bitcoina?


@Luszian: ponieważ tym samym przechodzą na naszą stronę, neutralizujemy ich a oni czynią wszystkich nas bagatszymi

Powiedziałem, że btc może osiągnąć milion, zdaje sobie z tego sprawę.


@Luszian: nigdy nie osiągnie dzięki shitcoinom i Takim ludziom jak Ty.
  • Odpowiedz
Czyli jest najbardziej popularny, a jego główną zaleta to to że był pierwszy.


@Luszian: Taka jest prawda, nikt tego nie ukrywa wśród bitcoinowców. Pierwszy.

Na tym polega ta różnica. Jeśli uważasz, że taka IOTa może zająć jego miejsce, to w pełni się z tobą zgadzam w tym względzie. Oto instrukcja co trzeba zrobić, bardzo łatwa i prosta:

wystarczy kompletnie usunąć BTC ze świata (wszystkie węzły i kopie blockchain) na ponad 8
  • Odpowiedz
Jak ci się to uda, to daj znać, będę pierwszym który kupi nowego króla kryptowalut.


@Luszian: już nasza w tym głowa aby nigdy nikomu nie udało się to. Kiedy komuś uda się obalić bitcoina, wtedy każda inna kryptowaluta straci wartość i sens istnienia ponieważ to samo można będzie zrobić. Po prostu obalić ją. BEZ SENSU!!!
  • Odpowiedz
@Luszian: > A Ty dalej nie rozumiesz o co chodzi w moim wpisie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Luszian: Rozumiem, potrafię czytać, ale nie każ mi się odnosić do jakichś twoich zatargów z @cyberpunkbtc z jakichś waszych rozmów z przeszłości.

Co do zastosowania to poza tym odpowiedziałem ci przecież, że się zgadzam - nie ma żadnej różnicy między bitcoinem a altami, poza jedną drobną, którą najlepiej w
  • Odpowiedz
no ale BCH to czysty klon BTC, roznia tylko w wielkosci bloku, wiec zabezpieczenia sa te same.


@skiter: To, jest zdecydowanie bardziej podobny do oryginalnego bitcoina (2009-2017 peer-to-peer on-chain cash) niż Blockstream Lightning
  • Odpowiedz
@skiter: ja wiem że za długo siedzisz na tym tagu żeby takich rzeczy nie wiedzieć i to pytanie potwierdza, że to co tu robisz to czysty troll dla zabawy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Spoko, lubię jak się ludzie dobrze bawią ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

W ramach trolla dla trolla odpowiem poważnie: nie, zabezpieczenia nie są te
  • Odpowiedz
W ramach trolla dla trolla odpowiem poważnie: nie, zabezpieczenia nie są te same. Trudność kopania, która jest zabezpieczeniem właśnie, nie jest taka sama. Bitcoin ma nieporównywalnie większą trudność wydobycia niż szitowe BCH.


@kapibar: Ponieważ kopie go więcej minerów bo cena jest wyższa. Kiedy bardziej będzie opłacało się kopać BCH i minerzy przełączą koparki trudność kopania stanie się większa od BTC już w następnym bloku.
  • Odpowiedz