Wpis z mikrobloga

Siema Mirki na #emigracja #uk.
W jakim banku najszybciej i najłatwiej obecnie założyć konto? #revolut odpada bo pracodawcy przestali honorować te konta z uwagi na podobno jakieś nowe regulacje prawne obowiązujące od niedawna w Wielkiej Brytanii.
  • 18
@LeeBee: A co z Monzo?, chyba mozna latwo zalozyc (kiedys byly kolejki, nie wiem jak jest teraz ale jak potrzebujesz "golden ticket" - omija kolejki to daj znac), jest to NORMALNE konto (jak wystartowalo to bylo to cos jak Revolt - tylko karta do platnosci ale na poczatku roku Monzo przeksztalcilo sie w normalny bank), maja sort+bank code. Ja do zalozenia potrzebowalem tylko zrobic zdjecie dowodu i wyslac im to. Ja
@mk89: Info sprzed 2 dni. Pewnie byl wczesniej zatrudniony na zasadach, gdzie nie bylo weryfikacji konta na etapie rekrutacji.
@kaktusak: Dzieki za info. Przyznam, ze nie zlyszalem o Monzo. Przyjrze sie blizej. Choc na pierwszy rzut oka wydaje mi sie, ze wyglada to podobnie. Karta prepaid MasterCard i apka na telefonie.
Cwaniaki z pmp wrzucili w formularzu rekrutacyjnym liste bankow 'high street'. Podajac cokolwiek innego masz gwarancje problemu. Stary, zabetonowany
@LeeBee: No moze nie przejsc jak wymagaja oddzialu na high street ale Monzo to normalny bank (od IV '17) tylko ze nie maja fizycznych oddzialow, karta nie jest prepaid to normalna Mastercard debit card, mozna zaaplikowac nawet o overdraft jak ktos potrzebuje. Revoult to jakis wynalazek fintech z prepaid karta i wirtualnymi kontami, moze dlatego ich agencje nie lubia, w UK Monzo jest chyba o wiele bardziej popularne.
https://en.wikipedia.org/wiki/Monzo_(bank)
@LeeBee: W lloydsie zalozysz jak masz list z numerem nin i adresem i potwierdzenie od pracodawcy. Tylko musisz zlozyc aplikacje przez neta. Bo jak bezposrednio pojdziesz do oddzialu to ci nie otworza. Nigdzie nie otworzysz konta bez rachunkow na siebie wiec nie sluchaj ludzi.
Ewentualnie jak nic z tego nie masz to otworz sobie monese u mnie sporo ludzi to uzywa i ja tez uzywalem. Zaklada sie w 30min przez smartphona,
@mlodymedyk To w sumie nie ja, a znajoma. W końcu założyła konto w #lloydsbank. Ale było z tym trochę kombinacji. Uznali dopiero UK Provisional Driving Licence, które musiała sobie wyrobić. Aplikacja przez neta (można też na poczcie wniosek wypełnić i wysłać), potrzebne zdjęcie paszportowe, koszt ok. £40, czas ok. 3 tygodnie. Miej na uwadze, że takie cyrki z kontami odchodzą z tego co mi wiadomo w #asos. Gdzie indziej może