Wpis z mikrobloga

Mirki z #motoryzacja i #samochody mam do Was pytanie.
Od dłuższego czasu szukam dla siebie samochodu, niestety nie potrafię nic sensownego znaleźć w Polsce (szukam włoszczyzny, więc wybór niezbyt duży na tle niemieckiej konkurencji).
Znalazłem samochód na autoscout24 we włoszech i chciałbym zapłacić firmie, która się na tym zna by samochód mi sprawdzili i sprowadzili. Znalazłem coś takiego: http://www.autodal.eu/ - piszą, że zajmują się sprowadzaniem samochodów z Włoch na zamówienie klienta. Gadałem z gościem, bardzo sensowny, widać że nie robi tego od wczoraj. Proponuje mi coś takiego:
- umowa o jaki samochód chodzi, skąd i dane samochodu podane z aukcji i jakie kroki chcę by gość wykonał, tzn:
- 750zł - koszt dojazdu, autostrad, telefonu, na miejscu robi ze mną telekonferencje i sprawdza samochód, jeśli mi się podoba zaklepuje go dla mnie (około 400 euro zaliczki)
- przesyłam hajs na konto firmy, a firma przesyła na konto włoskiego właściciela auta
- przyjeżdża laweta, zabiera auto i jedzie do mnie i przy odbiorze auta płacę laweciarzowi 1500zł

No i w Polsce pozostaje mi zapłącić podatek, tłumacza, badanie i rejestracja.
Poszlibyście na coś takiego, czy jednak wolelibyście szukać na miejscu i widzieć co kupujecie?

Kupno samochodu

  • Kupno w Polsce po oględzinach 52.8% (19)
  • Wyjazd po auto na zachód 30.6% (11)
  • Kupno auta z zachodu, które ktoś sprawdzi 16.7% (6)

Oddanych głosów: 36

  • 18
@Kejran: auto kosztuje 3400euro, z kosztami dodatkowymi wyjdzie równo lub odrobinę mniej niż najdroższe auto tego typu obecnie wystawione w Polsce, które jest w niezły, ale nie jakimś świetnym stanie.
@nie_wytrzymam: dokładnie, czy to jest bezpieczne.. :c
@Elessar: Załóżmy że wiesz co robisz i że ta Lancia to model którego po prostu brakuje ci w twojej kolekcji włoskich aut.

Kupuj tylko po wcześniejszych, osobistych oględzinach ze swoim mechanikiem. Nie ważne czy to będzie w polsce czy za granicą, jedź sam i zobacz. Nigdy nie kupuj przez takich pośredników, chyba że koleś pojedzie tam z tobą a ty wrócisz sam autem na kołach.

@Elessar: tylko tu też się zastanów dobrze bo są Alfy i Alfy. Te które jeżdżą wbrew stereotypom i te które są powodem stereotypów. Widziałem że ta Lancia była z automatem, to temat szczególnie drażliwy w starszych Alfach, sprawdź dobrze skrzynie zanim kupisz automat.
@Horvath: do Lancii przekonywała mnie wygoda i świetna jakość materiałów - miałem okazję przjechać się tym samochodem i zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie
@GreenFlem: 159 już miałem więc wiem z czym to się je, ale teraz celowałbym w wersję Ti. Akurat automaty w 159 są lepsze niż manual - w manualu występowała wadliwa skrzynia M32.