Wpis z mikrobloga

Czy znacie jakieś kryptowalutowe projekty, które mają lub niedługo będą mieć działający produkt/usługę i nie jest ona stricte związana z kryptowalutami? (czyli odpadają np. portfele mobilne, procesory płatnicze, zdecentralizowane giełdy itp.)
Nie interesują mnie również rzeczy, które skierowane są do przedsiębiorstw (np. supply chain) czy w ogóle związane z finansami (jakieś pożyczki, aplikacje hazardowe). Chodzi mi o bardziej praktyczne zastosowania.
Dobrym przykładem, o co mi chodzi, jest po.et albo steem.


#kryptowaluty
  • 19
@Amelcio:

PAYFAIR is a decentralized Escrow platform and p2p exchange which ensures the paramount security of all cryptocurrency transactions made between two parties
@Kliko:
Nie wiem jak to ma dokładnie działać bo nie wgłebiałem się w to tylko gdzieś mi się obiło o uszy, że ma być coś takiego.
Natomiast Wabi już działa w kilku sklepach w Chinach. Dosyć ciekawe rozwiazanie bo często trudno odróżnić podróbkę od oryginału. Wchodzisz do sklepu, skanujesz telefonem i już wiesz że to jest na pewno oryginał. Są podobne projekty jak waltonchain i vechain.
@Amelcio:


PAYFAIR is a decentralized Escrow platform and p2p exchange which ensures the paramount security of all cryptocurrency transactions made between two parties

Zgadza sie
@Kliko CMT cybermiles własność firmy 5 miles - posiada aplikacje na smartfony z bazą 13 milionów klientów. W czerwcu lub lipcu przeskakuje z erc20 na swój własny blockchain. Twórca dr Lucas Lu pracował dla alibaby i tworzył aplikacje mobilne aliexpress.
@Kliko Aktualnie aplikacja jest popularna najbardziej na terenie Stanów Zjednoczonych i w niektórych krajach Europy, a sam token możesz używać juz teraz do jako smart contract jeśli posiadasz jakiś e Commerce biznes.