Wpis z mikrobloga

@jaywalker Nigdy nie piłem, nie wiem nawet co to jest (domyślam się, że jest to rodzaj herbaty)
Często ostatnio widzę na mirko i mnie zaciekawiło.
Wytłumacz mi proszę co to jest i jakie są korzyści z picia tego wynalazku. Wiem, że jest google, ale może Ty zdołasz mnie przekonać do spróbowania ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Panfidelus: No co ja zrobię Panie. ( ͡ ͜ʖ ͡) Swoją drogą kozackie jest. Proste, klasyczne i nie rzuca się w oczy jak niektóre. Po 4 czy 5 latach przetarło się delikatnie dopiero w jednym miejscu od palca wskazującego. Planuje dokupić jeszcze jakieś węższe (musiałem podłokietnik rozmontować żeby jeździć z tym w samochodzie xD) No i w końcu palo santo też bym przytulił.

@Madafakin_Viking: I
  • Odpowiedz
@Madafakin_Viking: to yerba mate, czyli zalany ciepłą/zimną (wtedy to tzw terere) wodą susz ostrokrzewu paragwajskiego. napój pochodzi z ameryki południowej, jest tam równie popularny jak u nas kawa. zawiera kofeinę i pobudza, jednocześnie nie wypłukując magnezu tak jak kawa. wg lepszy - pobudza i daje rześkości. :D. smak - goryczkowy, choć istnieją różne owocowe wersje. do kupienia w sklepach zielarskich / z herbatami / ze zdrową żywnością, choć najtaniej wychodzi w
  • Odpowiedz
@jaywalker Palo Santo... Pamiętam że gdy dostałem od dziewczyny pierwsze matero to byłem zawiedziony że nie było drewniane... Potem przeczytałem że jak się o nie źle dba to może splesniec :)
To jest dość duże, myślę żeby kupić sobie mniejsze by spokojniej moc wypełnić je do 3/4
  • Odpowiedz
@Balerofon: Haha, dokładnie to. xDD Pamiętam jak na początku robiłem te wszystkie rytuały typu idealna ilość, zasyp pod kątem, wkładanie bombilli, etc. xD Na szczęście z czasem przychodzi rozum i człowiek po prostu robi tak jak chce. IMO Yerba w kubku ma tylko to do siebie, że po prostu gorzej wygląda i szybciej ucieka temperatura.

@Panfidelus: A no... I na dodatek jeszcze musiało być okute. :D Na PW podeślę Ci
  • Odpowiedz
@borsuk123: XD
Bo myślisz że mnie obchodzi co sobie pomyślisz i mam to składać, sprzątać dom, ojciec i matka mają wychodzić z chlebem i solą bo trza zdjęcie zrobić? A wyrąbane, yerba mate!
  • Odpowiedz
@djos: Yerba od CBS'e. Co do matero to jest to chyba większa wersja standardowego "miodka". Swoje kupowałem ok. 4-5 lat temu. Sklep, z którego brałem już nie istnieje. Myślę, że na większości topowych stron z yerbą w Polsce jest takie do dostania.
  • Odpowiedz