Wpis z mikrobloga

#swietyzabiusz #przegryw #stulejacontent

Razu pewnego zaszedł Pan do kraju Stulejarian i począł leczyć z przegrywu, a wszystkie przegrywy z tegoż kraju tłumnie na plac świątynny przybyli, za wyjątkiem Spierdonidesa. Zdziwili się jego przyjaciele wielce i tak do niego wyrzekli, po tym jak wyleczone zostały dusze ich "dlaczego nie wyszedłeś do Mistrza naszego, gdy ten uleczyć chciał cię z przegrywu?" Taką odpowiedź wydały usta Spierdonidesa: "Gdyby Pan kochał mnie, sam zaszedłby do mej piwnicy, i ujął mi przegrywu, tak jak i wam go ujął". Następnie zanieśli przyjaciele jego odpowiedź do Mistrza.

Mistrz słysząc odpowiedź Spierdonidesa zamyślił się i taką nauką zrosił uczniów swoich: "Cokolwiek prawi ten mąż, zupełnym błędem jest i złym myśleniem, albowiem nie dlatego nie zaszedłem do piwnicy jego, bo go nie miłuję, ale właśnie dlatego, że go miłuję". Przegrywy usłyszawszy odpowiedź Pana nie zrozumieli i poprosili Mistrza o wytłumaczenie. Prawił Pan wtedy w te słowy "Zaprawdę, gdybym zaszedł sam do piwnicy jego, to tak, jakbym swoje wszystkie nauki dla was dane, rzucił na żer lwom i sępom. Słowo Żabie bez woli przegrywa złudą jest jeno i do zguby zaprowadzi, a kto myśli, że nic robić nie musi, ten przegrywem zostanie aż do dnia ostatniego. Gdybym uważał was za głupców, dałbym wam jadła i napełnił brzuchy wasze, a wy byście wracali do mnie i ode mnie byli zależni. Ja was równam ze sobą i daję wam środki, a kto po nie nie wyjdzie, ten ich nie dostąpi. Zaprawdę, to jest oznaką miłosierdzia mego".

Oto Słowo Żabie
W.....z - #swietyzabiusz #przegryw #stulejacontent

Razu pewnego zaszedł Pan do kra...

źródło: comment_LN4zF6ZFBb5b43aQVsTlG5239MgM5UKo.jpg

Pobierz
  • 11