Wpis z mikrobloga

#pokazauto #chwalesie

Udało się, post z miesięcznym opóźnieniem ale jednak dotarł.
Wołam @Mjestem który pomógł przy przeglądaniu ogłoszeń, jeszcze raz dzięki.

Drugi właściciel od nowości, 190k przebiegu, 2001 rocznik. Silnik D16Y7 105KM.
Wszystko w świetnym stanie, do wymiany jedynie tylna belka pod zderzakiem, nowa już czeka na montaż. Na pierwszy ogień pójdzie zabezpieczenie przed rdzą, kolejny krok to hamulce. Chciałbym żeby było to coś w rodzaju projektu chociaż z moją nikłą wiedzą o mechanice (wątpię żebym dał radę zrobić cokolwiek poza najprostszymi wymianami) pewnie wyjdzie to różnie.
Pobierz
źródło: comment_SdJZVDoqIXCYW0yYfFnGjFSMeOhQKdD6.jpg
  • 20
@Marcineusz a to nie jest przypadkiem tylko wzmocnienie zderzaka? nie widziałem tam żadnego powiązania z kołami. Poza tym posłuchałem się mechanika który stwierdził że ta część nie ma większego znaczenia ale wymienić trzeba przed zabezpieczaniem ¯\_(ツ)_/¯
@Marcineusz to nie jest belka skrętna tylko belka pod zderzakiem, wzmocnienie. Robi to tylko tyle że w razie wypadku niweluje część siły zderzenia. W przedliftowej wersji z tego co pamiętam nie ma tego wcale z tyłu.
@sebeksebast otóż to :) była to jedyna część którą pochłonęła rdza, trochę podejrzana sprawa bo na przeglądzie było widać jeszcze ślady zabezpieczenia całego podwozia ale wzmocnienie ominięto i było już strasznie przeżarte
ale pali mało


@godus: to się dopiero przekonasz, spalanie w benzynie może zaskoczyć. Moje pierwsze auto, lata temu, renault megane 1.6 90KM - 12l/100 km, obecne auto znajomego Opel Astra 1.6 180KM - 16/100 ;)
@godus: ostatni słuszny, następne generacje to dramat, kiedyś bardzo chciałem go mieć.. (,)
Jedynie szkoda, że nie vtec, a swoje i tak wypije. Ale skoro projekt to pewnie swap w planach więc rozumiem :D
@trololo55: w trasie poniżej 6, mieszany ok 7, typowo po mieście raczej nie jeździłem na tyle dużo żeby to ocenić.
@Wu70 w planach b16/18 ale to najpierw hamulce, zawieszenie i inne przygotowawcze sprawy. Kiedy uda się to wszystko zrobić powinienem już mieć budżet na swapa :)