Wpis z mikrobloga

Ok jako że mój wyjazd do #moldawia i #ukraina tuż tuż to mam kilka pytań do wypoków z #podroze #podrozujzwykopem
1.Zielona Karta: czy potrzebuje jedna na każdą przekraczana granice czy po prostu jedną na podróż ?(w moim przypadku były by to dwie)
2.Mam ksero dokumentów auta, zieloną karte, paszport czy coś jeszcze mi potrzeba o czym zapomnialem.
3. apteczka kolo zapasowe kamizelka odblaskowa proste narzedzia pusty kanister i jeszcze plyn do spryskiwaczy to mam czy o czyms zapomnialem
4. czy z czwartku na piatek w nocy beda juz mega kolejki na granicy czy zgodnie z moim przypuszczeniem atrakcja zaczyna sie dopiero piatek wieczor ?
4,76 nie wchodzisz do sejmu
5. jakies porady co do podrozy autem i przekraczania w ten sposob granicy ?
  • 18
@turtelian: Jedna na cala podroz.

2. Orginal tez masz? Auto na Ciebie? Ile osob?

3. Gdzie jedziesz na UA? Kolo zapasowe, trytki, zestaw kluczy , kompresor, podnosnik. poluzowac wczesniej kola. #!$%@? sie moze duzo. Jakie auto?

4. Jaka granica? Nie ma znaczenia wiekszego wedlug mnie czas. Wrocilem przed wczoraj. Na wjezdzie na UA czekalismy 6 godzin. Na powrocie 11 .

6. Duzo drobnej kasy, dolarow, cieprliwosci. Korumpuj, ale z rozumem. Na
@bigger:
2.orginal tz mam, ksero ponoc potrzebne na granicy zeby sobie zostawili to zrobilem :) auto na mnie, 2 osoby
3.Na podole, reno clio 1,5 dci, kolo jest sprawne,auto sprawne, podstawowy zestaw kluczy mam. Po co luzować koła?
4. granico ua/pl ktory przejazd nie wiem ten jak sie jedzie do lwowa :D aż 6 godzin o #!$%@?, specjalnie jade w nocy aby kolejki duzej nie bylo ;(
6.Co do finsnsów to
1 Nieepotrzebne. kopia sie przyda jednak w razie w. Jak na Ciebie to ok
2. po to ,ze mozesz miec zlodziejke, slaby klucz, obrobione sruby albo #!$%@? pneumatem tak,ze sie zesrasz a nie ruszysz. A podnosnik cieknie albo zlamany Poprostu swoj zestaw .
4. Tam jest bardziej cywilizowanie. Ale to wciaz dziki kraj.
6. nie boj sie korunmpowac. To normalne.
@TenebrosuS: z korupcja? Smiesz zartowac. Wczoraj wrocilem z 5 dniowego wypadu w 7 motocykli z zakarpacia. Oni biora jak posrani. Kwestia zeby wiedziec jak z nimi rozmawiac i nie dawac duzych kwot. Tym bardziej jak sie ma cos za uszami.
@turtelian:
Tak właściciwe to poza zieloną kartą jak auto jest Twoje nic się nie przyda. A ile OC masz w swoim aucie? Tyle samo zielonych kart potrzeba :). Stać będziesz od cholery, masz za to małe auto którego nie żal na złych drogach to jedź sobie przez Krościenko jeśli jedziesz z południa Polski tam się stoi krócej (za to dłużej jedzie, ale osobiście wolę jechać, niż stać - mniej mnie to
@kawiarnianypl: zrobili juz ten krotki kawalek za granica? Ten #!$%@? do granic mozliwosci? Te drogi sie poprawiaja ale to bywa mega zdradliwe, bo wyskoczy na Twoim pasie ziguli bez swiatel z #!$%@? gosciem, albo za zakretem od tak sobie droga wraca do swojej pierwotnej formy czyli dziur popruszonych asflaem a Ty pierwszy raz od 2 godzin jedziesz wlasnie na 4ce. Dlugo by opowiadac. Ale tam sie jeszcze dlugo nic nie zmieni.
@turtelian: Nie dawaj żadnych łapówek. Tam już jest normalna policja, nie zatrzymują za pierdoły, a za łapówki można iść siedzieć. Kup se kartę sim na Ukrainie - tani internet. Mają sklepy, warsztaty, jeżdżą takie same europejskie samochody, a ktoś je przecież naprawia.
WAŻNE: na granicy nie przyznawaj się, że jedziesz na Mołdawię, bo ci wbiją "tranzyt" i dadzą na to 3 dni bez pytania. Jedziesz do Lwowa, Kijowa, czy czego tam
@bigger: Z Krościenka trzeba jechać na Sambor i Lwów, bo niestety odcinek Sambor-Drohobycz to jest porażka. I nie namawiaj ludzi do dawania łapówek. Ktoś może mieć z tego powodu spore problemy. Co innego miejscowi, a co innego turyści. Policja ma bardzo dużą tolerancję na wykroczenia i trzeba na drodze niezłą inbę odwalić, żeby zatrzymali.
@Nemrod: Mam absolutnie odmienne doswiadczenia jesli chodzi o policje. Moze jak jedziesz zwykla osobowka to w zalezwie osobowek z Polski tak nie zatrzymuja. Ale jedz czyms co sie wyroznia: motocykl , terenowka czy drogi samochod (takimi bylem) to jestes trzepany za kazdym mozliwym miejscu. Szczegolnie nie na bocznych drogach. I nie ma opcji ze jedzizesz przepisowo. Zawsze znajda jakis paragraf. Kwestia nie dawac sie doic bez pojecia.
@lukaschels: do moldawii nie wjechalm bo jak sie okazalo mje clio jest tirem ( mam w dowodzie jako ciezarowe) i musialbym placic 160 euro i zalatwiac trochu papirków , tak wiec zostalm tylko na ukrainie (tz kazali mi zjechac na kolejke tirów xD na polskiej bylem jako osobowka a na ua jako ciezarowka i placilem 2 euro za wjazd). Podole moge polecić jakbyś chcial jakies szczgóły pisz na priv.