Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję pomocy. Kupiłem nowy komputer i chciałem na niego zainstalować Windows 7 z pendrive, ale gdy klikam "zainstaluj" to wyskakuje komunikat:

Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków CD/DVD. Jeśli masz dyskietkę,dysk CD, DVD lub dysk flash USB ze sterownikiem, włóż go teraz.
Uwaga: Jeśli nośnik instalacyjny systemu Windows znajduje się w stacji dysków CD/DVD, możesz go bezpiecznie wyjąć w celu wykonania tego kroku.

Męczę się z tym od 3 godzin, przeszukałem nawet elektrodę, grzebałem w Biosie i nadal to samo.
Ktoś wie jak to zrobić? Płyta główna to MSI Z370 A-Pro

#pc #windows #komputery
  • 17
@Pejnkiller. Poczekać parę minut, wyjmę z szafy kryształową kulę, dzięki temu dowiem się skąd masz pendrive z Windowsem (jakim programem utworzony i skąd był obraz).
@Pejnkiller. Ale nie pytam o to, czytaj ze zrozumieniem. Pytam jak masz pendrive zrobiony, skądś musiałeś pobrać obraz i jakimś programem musiałem obraz wrzucić na pendrive...
@Orwell1984: Secure Boota nie mogę wyłączyć, bo wyskakuje mi coś w stylu, że jestem w trybie admin a nie user czy jakoś tak, dokładnie nie pamiętam. Tryb Legacy nic nie daje.
Teraz właśnie wgrywam jakieś sterowniki na Pendrive'a, ale jak nie zadziała to się poddaje i chyba kupię Windows 10, bo niby tylko z 7 takie problemy są.
@Pejnkiller: Tu jest instrukcja z mojej karty msi 250b mortar
1. Power on the computer.
2. Insert the Windows® 7/ 8.1/ 10 disc into your optical drive.
Note: Due to chipset limitation, during the Windows® 7 installation process, USB
optical drives or USB flash drives are not supported. You can use MSI Smart Tool
to install Windows® 7.
3. Press the Restart button on the computer case.
4. For windows 8.1/