Wpis z mikrobloga

@ktusiewicz @stg44 @helmutt @wacek_1984 @Dobry_Ziemniak @s3b4 @lukasilestam @JanuszJanuszy @majsterV2 @lupoo @VoltageControlled @FurTemporis @gerard-kowalski @Atomic_Cookie @DJ_Luki @w_t_d @dev-ops @henkgreen @licur @xdzejkob @VoltageControlled @exaxxion

Hej Wam!
Czas na kolejną aktualizację:) Po tych kilku dniach jest nas kilkunastu, z czego paru osobom udało się zestawić tunel i stworzyć swoje kontenery. W laboratorium pojawiły się pierwsze wpisy z projektami, które lada dzień będą realizowane. Jak dobrze pójdzie, jeszcze dziś będzie dostępny czat, który znacząco poprawi komunikację ze mną i z innymi. I jeszcze jedno zrealizowałem: kontener z kali-linux, każdy zainteresowany pentestingiem doskonale kojarzy tą dystrybucję, z którą można spędzać długie godziny i wciąż odkrywać nowe sposoby ataków.
Zapraszam do dyskusji, wszelkie uwagi mile widziane, te pozytywne jak i negatywne.
#itlab #informatyka #linux #bezpieczenstwo #programowanie
  • 13
@toporow17:
W skrócie to masz stronę www.howtobeadmin.com do tego masz środowisko pracy, czyli serwer proxy i serwer ssh, aktualnie będę robić laboratorium z tego jak konfigurować kopie zapasowe za pomocą rdiff, czyli na serwerze proxmox postawie sobie z trzy kontenery, wszystko skonfiguruje, zrobię dokumentację, wrzucę na www.howtobeadmin.com, gdzie całość będziemy mogli sobie przedyskutować, a potomni będą mogli skorzystać z takowego dokumentu i będą już wiedzieć kiedy się opłaca iść w rdiff,
@toporow17:
To się zarejestruj na mojej stronie i będziesz mógł sobie zobaczyć co tam się będzie działo:) A jak chcesz się uczyć to tym bardziej zapraszam. Mam nadzieję, że wiesz co to putty, tunel ssh i masz coś doświadczenia z linuksem?
@eth0: troszeczkę już w tym siedzę. Mam własnego vps-a, bawię się raspberry pi i w pracy wdrażam się w administrację systemami (CentOS i RHEL), więc podstawy jakieś mam ;). Z pewnością się zarejestruję.

PS Z Linuxa korzystam już jakiś czas na lapku, więc nie jest on mi straszny ;p, od dzieciaka uwielbiałem grzebać w Linuxach (zaczynając od Mandrivy (? nie pamiętam, czy tak się to nazywało :P), kończąc aktualnie na Manjaro)
@toporow17:
Więc szybko się odnajdziesz w temacie:) Postawisz sobie swój kontener i będziesz mógł sobie go dowolnie konfigurować. Na stronie masz parę filmików jak to działa.
@toporow17:
Ogólnie to tam sobie będziemy orać linuksa i nie tylko na wszystkie możliwe sposoby, kto co chce. Jak wrzucę czat (rocket chat) to myślę, że strona zacznie trochę bardziej hulać.
@eth0: Jak na razie zrobiłem swój kontener, ale szczerze mówiąc nie miałem czasu nad tym przysiąść, żeby coś skonfigurować na poważnie, ale jeżeli chodzi o Kali to super, bo od paru lat się tym bawię, w szczególności metaspolit, nmap itp, mam u siebie na VirtualBox skonfigurowany obraz, jeżeli dałoby go się przenieść na Twój serwer i go zaimplementować w proxmox, albo zrobić jakąś konwersję to bym się w to chętnie pobawił
@Dobry_Ziemniak:
Wiadomo, że nikt tam nie będzie siedział codziennie, bo prócz tego jest dom, rodzina, praca. Wziąłem to pod uwage, dlatego postawiłem na połączenie portalu społecznościowego z czymś do zarządzania kontenerami i tak na howtobeadmin.com wrzucam sobie projekt w laboratorium, w kalendarzu ustawiam wydarzenie i sobie to realizuje jak mi pasuje:) Jak tydzień to tydzień, jak miesiąc to miesiąc, nikt nikogo nie pogania;)
Co do kali linux, najwygodniejszym sposobem to przeróbka