Wpis z mikrobloga

  • 12
@ChooseWiesly nie stronniczy tylko pytanie było z religii. Jak kogoś bolała odpowiedź, a chodzi na religie z przymusu, to mógł zacząć od "wg biblii...". To tak samo jak na polskim na pytanie, gdzie mieszkali bogowie greccy nikt nie odpowiada, że nigdzie, bo nie istnieli.
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: bo na religie jestes zapisany z automatu.

Poza tym religia nie powinna uczyc tylko o jednej religii, a juz na pewno nie powinna narzucac swojej racji, a zdecydowanie najbardziej nie powinna narzucac racji katachety ktory nawet nie zna nauk kosciola, co widac po pytaniach
  • Odpowiedz
bo na religie jestes zapisany z automatu.

XDDDDDDD Religia nie jest w Polsce obowiązkowa.

Poza tym religia nie powinna uczyc tylko o jednej religii, a juz na pewno nie powinna narzucac swojej racji, a zdecydowanie najbardziej nie powinna narzucac racji katachety ktory nawet nie zna nauk kosciola, co widac po pytaniach


@PtactwaWiele: Tak, a geografia nie powinna uczyć tylko jednego kształtu ziemi i powinna uczyć też teorii płaskoziemców XD
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: Geografia uczy tego co wiemy o ksztalcie ziemi. Tak samo religia powinna uczyc tego co wiemy na temat religii, a nie narzucac jedna wlasciwa. Trolujesz czy serio nie widzisz roznicy bo nie wiem czy mam Ci to rozrysowac zebys zrozumial, ze jesli mamy cos abstrakcyjnego jak religia i chcemy jej nauczac to nalezy uczyc tego czego na jej temat wiemy i przedstawiac rozne spojrzenia na nia i tego jak
  • Odpowiedz
@PtactwaWiele: > Religia tak na prawde jest waznym przedmiotem, ale powinno sie ja prowadzic z perspektywy historycznej, wplywu na ludzkosc i kwestii moralnych. A nie wedlug widzimisię katechety, ktory interpretuje widzimisię jedynego slusznego kosciola, ktory sobie nagina pismo swiete w wygodnym dla siebie kierunku.

A zdajesz sobie sprawę z różnicy pomiędzy lekcjami religii a religioznawstwa? W szkole mamy to pierwsze póki co.
  • Odpowiedz