Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania

Zostałem wychowany w duchu patriotyzmu i poszanowania do wolności i ojcowizny. Rodzice i dziadkowie nauczyli mnie przedsiębiorczości i zaradności i jestem za to im niezmiernie wdzięczny.

Równolegle ze studiami zacząłem pracować i odkładać sobie na emeryturę której nie dostanę od państwa, i na firmę którą chciałem w Polsce we wrześniu założyć. Przez 5 lat próbowałem udowodnić, ze da się w tym kraju dorobić bez kombinowania.

Teraz dojebią mi podatek 5 lat wstecz, a gdybym mógł zapłacić PCC od kryptowalut musiałbym zapłacić 5 razy więcej niż mam, bo jakiś kretyn wymyślił że kryptowaluta to prawo majątkowe xDDDD

Do tego JPK, pełna księgowość dla małych firm i #!$%@? prawo podatkowe sprawiają, że 70k podatku w ciągu następnych kilku lat rok do roku będzie wędrować do kraju, który nie okrada swoich obywateli z wszystkiego co mają i nie karze ich za to, że pracowali więcej niż reszta.

Z rozmów na ostatnim meetupie na którym byłem wynika, ze minimum 60% IT przeniesie JDG poza Polskę, a 25% wyniesie się stąd w ogóle. I nie jest to jedyna branża w której takie głosy słychać.

Mam nadzieje, misie, że braku podatków od klasy średniej plus nie zauważycie przy wypłacaniu benefitów za urodzenie dziecka.

#polityka #4konserwy #neuropa

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
  • 13
@leopold12: przecież patrząc na twoje wpisy mozna wywnioskować ze zamiast zusu płacisz krus, czyli stawka 5-6 krotnie mniejsza. Do prac dorywczych na 1-2 tygodnie w gospodarstwie w żniwa też pewnie spisujesz umowy zlecenie i opłacasz ubezpieczenie pracownikom z zusem i innymi pierdołami XD

Dopłat pewnie też nie bierzesz XD

serio. rolnik jest tak blisko realiów prowadzenia firmy jak świnka świnki morskiej