Wpis z mikrobloga

  • 25
Książece Porter poddany recenzji i trzeba przyznać, że całkiem nieźle wyszło to piwo Kompanii Piwowarskiej. Zadowoleni będą na pewno zwolennicy lżejszych Porterów. Nudy też tu nie ma. Jest za to wiśnia i szereg ciekawych nut. Warto sprawdzić. http://www.piwnynocnik.pl/2018/04/niebanalnie-swiezo-z-nutami-wisni.html #piwo #craftbeer #pijzwykopem #polskikraft #ocenpiwo #beergeek #piwnahipsterka #browarhipster #kompaniapiwowarska
spenser - Książece Porter poddany recenzji i trzeba przyznać, że całkiem nieźle wyszł...

źródło: comment_q3arqXRRMYE6nnMUiOi34rpjj7h9sqqy.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Reniferus nie wiem na jakie Portery stawiasz jeśli już idziesz w ten styl. Jedni idą w bardziej alkoholowe pozycje typu Żywiec Porter. Inni w bardziej deserowego Ambera. A co do Książece Porter to KP zinterpretowała ten styl na swój sposób i to jest fajne, ale też jest tu dość lekko.
  • Odpowiedz
@spenser: nie, nie. Xźle mnie zrozumiałeś. Co do piw typu porter to tylko jeden mi zasmakował. W biedronce i było z miodem. Porter książęce dla mnie w smaku zawiera kawę i wódkę. Dla mnie za mocne w smaku.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Reniferus nie kojarzę tego Portera z miodem. Ale jeśli w Książecym czules ostry alkohol to inne bardziej alkoholowe Portery mogą być dla Ciebie niepijalne. Ja osobiście też wolę trochę łagodniejsze, choć raz na jakiś czas i potezniejsze przygarnę. Ciekawe czy Porter podbity śliwką by Ci wszedł.
  • Odpowiedz
@spenser: nie wiedziałem, że Książęce robi portera. Porter to mój ulubiony rodzaj piwa i nie ogarniam dlaczego tak mało sklepów ma w ofercie porządny ich wybór - z reguły jest tylko Żywiec porter, który jest chyba najmniej smacznym porterem jaki piłem, ewentualnie Grand Imperial, który jest mega słaby. Nawet Komesa portera raczej tylko w Auchan czy Carrefourze mają, gdzie w Polo czy Lidlu sprzedają różne inne gatunki, np. bursztynowy itp.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Rimfire pokombinuje. Fajnie byłoby wrzucić do puli tańsze i troche droższe opcje. Na ten moment z tematyki Porterów można znaleźć na stronie ringowy pojedynek Granda z Żywcem.
W planach jest też porównanie świeżych Porterów z opcjami lezakowanymi, ale te muszą jeszcze trochę dojrzeć :-)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Rimfire Grand też daje rade ale jest bardziej deserowy i dzieli odbiorców na dwie części. Pewnie wolisz po prostu bardziej alkoholowe Portery. W Kauflandzie jeszcze jest jakiś ukraiński do zdobycia. Z tego co pamiętam dość alkoholowy.

Zostają specjalistyczne sklepy. Tam to już spokojnie wyłowisz swoją perełkę.
  • Odpowiedz
@spenser: wy się pewnie znacie, ja gdy piję piwo to mnie aż ciarki przechodzą i jednego nie dam rady zmęczyć chyba przez ten smak chmielu. Te Portery też mają tą "gorycz" co piwo czy jednak nie i warto spróbować ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Kaiborr goryczka raczej minimalna ale wiem o czym mowisz. Dla nas i dla wielu na początku piwo z goryczką na poziomie 40 ibu wydawało się siekierą. Teraz nawet 100 ibu wchodzi aż miło i czerpie się z degustacji mega przyjemność.
  • Odpowiedz
@spenser: nie wiem, praktycznie każdy znajomy czy w rodzinie od pierwszego piwa nie ma problemu z jego piciem. Ja wypiłem sporo piw bo myślałem że się przyzwyczaję ale dalej wypicie jednego graniczy z cudem ( ͡° ͜ʖ ͡°) no nic zostaje tylko poeksperymentować
  • Odpowiedz