Wpis z mikrobloga

Oj, przekroczona dziś została poważna granica.

Myślę, że ostatni zdrowi psychicznie, którzy jeszcze bronili PiS, że prawica i w ogóle, teraz ostatecznie się przekonali. Przytaczam kolejny raz, a każde słowo w tej wypowiedzi brzmi jak policzek:

najbardziej zamożni, bardzo niewielki procent tych osób, żeby wpłacały niewielką daninę dla tych najbardziej potrzebujących


K---A CO??
To po to ludzie odtrąbili zwycięstwo nad lewicą, po to się cieszyli, że nie ma lewicowej partii w Sejmie... Po to był hejt na #razem, którzy mieli takie pomysły, żeby teraz partia NIBY PRAWICOWA proponowała coś takiego?

Ale jaka obrzydliwa nowomowa! Bardzo niewielki procent najbardziej zamożnych, bardzo niewielka k---a DANINA dla najbardziej potrzebujących... Chlip chlip, serduszka zmiękczone, bo potrzebujący, a po drugiej stronie najbardziej zamożni, więc stać ich, niech płacą! Ale przecież nie podatek! Danina solidarnościowa! Ja p------ę...

I po to były te wszystkie kłamstwa, te słynne "wystarczy nie kraść", te sukcesy, rekordowy budżet, te wspaniałe wyniki, powszechny dobrobyt, żeby na koniec i tak sięgnąć do kieszeni ludzi. W sytuacji, gdy jedną ręką rozdaje się pieniądze dla posłusznych funkcjonariuszy systemu, drugą daje się np. na propagandowe media, a dla ludzi cóż... no dla ludzi zabraknie. Tak trudno było przewidzieć, że jeśli rozdaje się jednej i drugiej grupie, to za chwilę pojawi się trzecia i kolejne.

PiS to nie jest problem, bo oni dostaną prędzej czy później kopa, raczej prędzej. Ale ten rozbuchany socjal, to rozdawnictwo, to psucie państwa, będziemy odczuwać bardzo długo. Może dekady. Sprzątać po tych szkodnikach będzie bardzo trudno.

#bekazlewactwa #bekazprawakow którzy to g---o wybrali #bekazpisu #dobrazmiana #socjalizm #polityka
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Oj, przekroczona dziś została poważna granica.


- Propozycja premiera Mateusza Morawieckiego utworzenia specjalnego funduszu wsparcia osób niepełnosprawnych, złożonego z danin od osób najlepiej zarabiających to pomysł w stylu PiS, aby odbierać innym, a dawać kolejnym - oceniła Joanna Scheuring-Wielgus (Nowoczesna). PiS dzieli społeczeństwo - uważa.


Ta pani to dziś w Sejmie powiedziała. Trudno się nie zgodzić. A jak do tej sytuacji doszło, wiesz? Nowoczesna z osobie tej pani zaplanowała i ''wprowadziła'' bo to było wtargnięcie całą tę grupę ludzi do Sejmu. Powiedz co to miało na celu i jak się miał zachować rząd? Wiesz jaką zadymę chciały zrobić Polsat, TVN, ONET, Wyborcza i opozycja?

Wiec
s.....g - > Oj, przekroczona dziś została poważna granica.


- Propozycja premiera ...

źródło: comment_QUjZki0tpBpFDsjyjqzYdSWYKFXxqqlJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@skinnydog: rzygasz patrząc w lustro? Tak pytam bo nie ma chyba większych hipokrytów niż pisowcy tacy jak ty. Jeszcze w 2014 gdy członkowie Solidarnej Polski sprowadzali tych niepełnosprawnych i ich opiekunów do Sejmu to PiS był pierwszy do pomocy, bo wiadomo zły Tusk nic nie robi i nie dał im zrobić, ale jakby rządzili to wszystko by było.
Dziś rządzą i nagle nie da się ustawy ot tak napisać bo
  • Odpowiedz
@skinnydog: Już Ci kolega wyżej odpowiedział dosadnie, a ja rozwinę kilka wątków. Chociaż widząc Twoją niezachwianą wiarę w PiS mam pewne poczucie beznadziei.

Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Stara ludowa mądrość, jak zwykle prawdziwa. PiS sam sprowadzał opiekunów niepełnosprawnych do Sejmu i obiecywał im pomoc, kiedy byli w opozycji. Co więcej, PiS swoim rozdawnictwem i obietnicami dalszego rozdawnictwa otworzył puszkę pandory. Ludzie naprawdę uwierzyli, że państwo coś im da. I skoro da jednym, to przecież da też innym, następnym. Ktoś dostał 500 zł, następnym obiecano 300 zł, no to dlaczego nie kolejni?

Dodajmy do tego fałszywą propagandę sukcesu, według której "wystarczy nie kraść" i pieniądze się znajdą, a w ogóle to Polska wstała z kolan, rosną wynagrodzenia, rośnie poziom życia, zachód zazdrości Polsce dobrobytu, a wyniki budżetowe są rekordowe. Nie trzeba długo czekać, żeby ludzie zgłosili się po
  • Odpowiedz
@jamtojest: I tak będzie za każdym j-----m razem jak durne społeczeństwo bedzie wybierać z "partii okraglego stołu" Oni sie tam wszyscy dogadali, komuchy, donisiciele i ci wielcy wojownicy solidarności, że raz my potem wy i nigdy nikt nikogo nie rusza. Niestety nie ma alternatywy w kraju Niestety
  • Odpowiedz
@jamtojest: Przy czym niepełnosprawni mają argumenty do nie podważenia. Renty są głodowe, a 153 zł dodatku pielęgnacyjnego to naprawdę śmiech na sali (na pieluchy może wystarczy). Nie pomagamy im dlatego, by dowalić PiS-owi (nie pomagamy wszystkim protestującym), ale dlatego, że naprawdę mają rację.

To nie są takie potworne pieniądze, wystarczyłoby zabrać Kurskiemu, PFN i IPN i by było.
  • Odpowiedz
To nie są takie potworne pieniądze,


@Andreth: wiadomo, o jakie mniej więcej kwoty chodzi? Wczoraj gdzieś usłyszałem 600mln zł rocznie, ale nie bardzo wiem, za co konkretnie
  • Odpowiedz
@smyl: Nie wiem, skad się wzięła kwota 600 mln, ja słyszałam o 4 mld rocznie (spełnieniee całości postulatów, czyli podwyższenie tej grupiee zarówno zasiłku pielęgnacyjnego, jak i renty socjalnej).
  • Odpowiedz
Dzięki! Ale w takim razie to:

wystarczyłoby zabrać Kurskiemu, PFN i IPN i by było.


zupełnie nie jest prawdą. PFN to niecałe 100 mln złotych rocznie, IPN 363mln, TVP nie wiem dokładnie, ale tam są w większości pieniądze z abonamentu

@Andreth:
  • Odpowiedz
@Andreth: według mapy wydatków państwa na TVP poszło 366mln zł rocznie. Całkowite skasowanie całego finansowania tym trzem instytucjom nie daje nawet 1 mld zł
  • Odpowiedz
  • 5
@Andreth: Ja się zgadzam, że mają argumenty i mają rację. Tylko niestety takich grup, które mają rację jest w Polsce bardzo dużo. Dlatego tak bardzo mnie w-----a propaganda dobrobytu, bo jest to ordynarne kłamstwo. W wielu aspektach się poprawia, ale też w bardzo wielu jesteśmy koszmarnie zacofani.

A sytuacja z niepełnosprawnymi jest szczególnie obrzydliwa w świetle tego słodkiego p---------a o pomocy najsłabszym, tego że sami ich ciągali do Sejmu jako
  • Odpowiedz