Wpis z mikrobloga

#wedkarstwo. Witam, potrzebuję pomysłu jak ukrócić odłowy prądem na kanale Wieprz-Krzna, przez PZW Chełm. Ostatnie połowy odbyły się w dniach 14-15. 04 czyli w okresie ochronnym wielu ryb. Mimo zgłaszania na Policję, ponoć mają do tego prawo. Może jakiś greenfish?
Wszelkie pomysły zgodne z prawem zostaną zastosowane, mam dość kłusownictwa w imieniu prawa,
  • 13
@jaryba13 pzw pozyskuje w ten sposób ryby, które zostaną wykorzystane do sztucznego tarła i pozyskania materiału do zarybień. W moim okręgu, pozyskane prądem ryby, po tarle wracają w dobrej kondycji do wody. Wiem, że to strasznie z boku wygląda. Poczytaj o elektronarkozie.

Pozyskują ryby gotowe do tarła, gdyby mieli je łowić po okresie ochronnym to już dawno było by po tarle i wszystko mijało by się z celem.
Pozyskują ryby gotowe do tarła, gdyby mieli je łowić po okresie ochronnym to już dawno było by po tarle i wszystko mijało by się z celem.


@pkacper95: Po odławianiu 5 czy 6 razy w sezonie, tarlaków jest niewiele. Moim zdaniem to zwykłe barbarzyństwo.
@Scutacarus tak też się zdarza, że zamiast wypuszczać tarlaki z powrotem do wody to trafiają na patelnie ;)
Dzisiaj byłem na zarybieniach narybkiem szczupaka i kroczkiem lina na wielu zbiornikach. Na każdym już czekali wędkarze z lokalnych kół, którzy pomagali przeprowadzić zarybienie, a na koniec podpisywali dokumenty poświadczające, że zarybienie się odbyło i w jakiej ilości.
@Scutacarus
@jaryba13
Domyślam się, że w niektórych okręgach może to działać "różnie" i mogą być różne przekręty.
Jednak miałem okazje obserwować krok po kroku jak to przebiega w moim okręgu i wygląda to całkiem prawilnie. Zawsze możecie zgłosić się jako ochotnicy do swojego koła i pilnować zarybień, jednak to czasochłonna i darmowa robota ;)
zgłosić się jako ochotnicy do swojego koła i pilnować zarybień, jednak to czasochłonna i darmowa robota


@pkacper95: Niestety, ale to inny okręg wykupił prawa do odłowu prądem w moim okręgu. Nie jestem mile widziany przy pozyskiwaniu ryb.