Wpis z mikrobloga

@taratajcio: intercyza jest dla faceta potwierdzeniem miłości tak jak oświadczyny dla kobiety

jeżeli coś brącha o nie podpisaniu intercyzy to znaczy, że jest z tobą dla hajsu a nie dla ciebie i dokładnie to powinieneś jej powiedzieć

bo jak dla nich to umowa biznesowa, że oni ci córkę to zapytaj się o posag
  • Odpowiedz
@taratajcio: majątek, który masz przed zawarciem małżeństwa należy do Ciebie i nie jest dzielony w przypadku rozwodu. Intercyza dotyczy wyłącznie majątku, który nabędziecie razem jako małżeństwo(tj. od chwili jego zawarcia).
  • Odpowiedz
@taratajcio: w zdrowym związku powinna być rozdzielność majątkowa a przynajmniej sytuacja gdy Ty masz swoje konto i swoje pieniądze, ona swoje konto i swoje pieniądze i razem macie wspólne konto na wspólne życie, wydatki itd a to w jakich proporcjach będziecie tam się dorzucać czy 1:1 czy 2:1 czy 1:3 to już kwestia do ustalenia, ale chodzi o to, aby ona nie robiła ci gównoburzy o to, że kupisz sobie nowy
  • Odpowiedz
@taratajcio: Twardo trzymaj się swego. Każda umowa powinna być dokładnie przemyślana, zwłaszcza ta na - domyślnie - całe życie. Zero ugięcia w tej kwestii. Brawo, że w ogóle o tym pomyślałeś, teraz dorpowadź sprawę do końca.
  • Odpowiedz
@taratajcio Bo? To ty masz problem z biedniejszą dziewczyną a nie ja. Ślub to takie narzędzie żeby z "ja" stało się "my" więc skoro chcesz, żeby zawsze było tylko "ja" to nie ma po co brać ślubu, tylko problemy przy rozwodzie.
  • Odpowiedz
  • 6
@MinnieMouse0 bo masz problem z tym, że są faceci, którym się nie godzi na taki układ w którym, w każdym momencie małżeństwa kobieta może wnieść o rozwód i dostać połowę krolestwa
  • Odpowiedz