Wpis z mikrobloga

Hej mirki. Napiszę tutaj, to może będzie jakiś odzew. Szukam pracy na umowę o pracę, we #wroclaw . Bardziej mnie interesuje it, a zwłaszcza #programowanie. Jestem w trakcie jednej rekrutacji i do połowy maja dadzą mi znać, ale może uda się znaleźć coś bliżej (kolejna praca wywraca trochę moje życie, bo przeprowadzka do innego miasta i codzienne dojazdy do pracy po 36km w jedną stronę).
Co mnie interesuje? UOP. Mam umiarkowane orzeczenie o niepełnosprawności, więc pozwala to elastycznie negocjować godną stawkę dla mojej osoby. Jednak fajnie by było, gdyby tę elastyczność wykorzystać i firma mogłaby skorzystać z dofinansowania od pfron.
Co mogę zaoferować? Podstawy SQL, Podstawy C# .net #csharp -ogarniam programowanie proceduralne i obiektowe oraz czytanie gotowego kodu nie sprawia mi problemu. Mogę także tworzyć jakieś systemy od podstaw. Podstawy Entity framework. Podstawy ado.net. Ogarniam kontrolki gridview itp. Akademicki poziom pisania aplikacji bazo danowych. Poczas rozmowy o pracę dwa dni spędziłem nad pisaniem kodu, gdzie po prostu na podstawie starej wersji oprogramowania tworzyłem w nowej wersji podobne widoki i na podstawie innych widoków tworzyłem nowe interfejsy, klasy, metody i funkcjonalności, aby osiągnęły sprawność ze starej wersji + dodanie nowych funkjonalności. Oczywiście te wszystkie podane podstawy rozwinę jak tylko uda mi się znaleźć pracodawcę i będę mógł się ukierunkować w konkretnym kierunku. Mam konto na linkedin i goldenie. Jednakże pomimo tego, że jest tam masa rekruterów IT- zwłaszcza na linked, to po moich dwóch postach neutralnie napisanych, gdzie napisałem że szukam pracy jako programista C# po prostu zignorowali moje ogłoszenie. Pewnie zainteresowanie moim profilem by wzrosło, gdybym miał roczne doświadczenie w programowaniu komercyjnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • 22
@Myrten: Mogę powiedzieć jedynie, że chodzi mi o poziom juniorski. Firma do której idę i staram się o pracę oferuje właśnię UOP. Przy niskich stawkach UOP jest najbardziej opłacalną formą umowy pomiędzy pracownikiem, a pracodawcą. Zwłaszcza, gdy pracodawca może mieć benefity z pracownika, w którego wyszkolenie i tak musi wsadzić pieniądze i tak.
@KorelacjaProkrastynacji:

Przy niskich stawkach UOP jest najbardziej opłacalną formą umowy pomiędzy pracownikiem, a pracodawcą.

A z czym ty to porównywałeś? Jak z B2B to się zgadza, ale jest takie cudo jak umowa o dzieło z przeniesieniem praw autorskich na którym całkowite obciążenie podatkowe to 9% ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Myrten: a przeczytałeś ten wpis? Nie ma doświadczenia, gość chce ok 3 tys. na rękę. O ile dobrze wiem, to zakładając działalność masz ok 2 lat niższego opodatkowania i innych bonusów. To chyba lepiej z nich skorzystać jak wskoczy na pułap 8-9tys netto?
@Myrten: Czytałeś o czym pisałem w ogłoszeniu? Dofinansowanie z pfron? Pracodawca, aby mnie zatrudnić na UOP z kwotą 3 tys. na rękę musi na mój etat 2300 zlotych dodatkowych kosztów opodatkowanych- 1200 do kwoty brutto i dodatkowe 1100 złotych kosztów pracodawcy. Wychodzi z tego całościowo 5100 złotych. Z Pfron przyznają mu 1125 złotych, więc praktycznie odchodzą mu koszty pracodawcy i ostatecznie mu wychodzi tyle, ile w podobnej sytuacji zaproponowałby komuś 2,2
@KorelacjaProkrastynacji:

Z Pfron przyznają mu 1125 złotych, więc praktycznie odchodzą mu koszty pracodawcy i ostatecznie mu wychodzi tyle, ile w podobnej sytuacji zaproponowałby komuś 2,2 tys. na rękę.

Dalej ma 1000 zł dodatkowych kosztów, na UoD różnica między netto a brutto to tylko niecałe 300 zł dla tej kwoty

W dodatku umowa o pracę dla mnie jest o tyle wygodna, że mogę wziąć kredyt (nie, nie na mieszkanie. Tak chciałbym wziąć
I bardzo dobrze że nie możesz bo nie powinno się brać kredytów na cele nieinwestycyjne


@Myrten: W przypadku gdybym potrzebowal na samochód, aby dojeżdżać do pracy, to jak najbardziej jest to na cel inwestycyjny. To samo bylo z laptopem.

Dalej ma 1000 zł dodatkowych kosztów, na UoD różnica między netto a brutto to tylko niecałe 300 zł dla tej kwoty


@Myrten: I w takim przypadku brak urlopów. Nie zmienia to
@KorelacjaProkrastynacji:

W przypadku gdybym potrzebowal na samochód, aby dojeżdżać do pracy, to jak najbardziej jest to na cel inwestycyjny. To samo bylo z laptopem.

Możesz kupić tanie używane auto, a sprzęt do pracy co do zasady zapewnia pracodawca

I w takim przypadku brak urlopów

To już kwestia dogadania się z pracodawcą

Nie zmienia to faktu, że jakoś miałem rozmowę kwalifikacyjną o pracę i oferują tam umowę o pracę na 2 lata,
Możesz kupić tanie używane auto, a sprzęt do pracy co do zasady zapewnia pracodawca


@Myrten: Tanie używane auto za 10 tys. złotych z 2005 roku i w górę, którym ma się zamiar pojeździć minimum 4 lata, to nie jest drogi wydatek. Zwłaszcza, gdy OC też swoje kosztuje. W dodatku w samochód wart tyle co jedna pensja trzeba włożyć dodatkowe pieniądze na remont. Te 10 tys. spłacić można w rok zaciskając pasa,
@Myrten: no to wszystko super, ale w dalszym ciągu nie rozumiem dlaczego "to się nie kompiluje". Nie ma w tym nic dziwnego, ma to taki sam sens jak każda inna umowa i chyba się chciałeś pokazać jaki to nie jest fajny, bo chcę Ci się kombinować z umowami i znasz się na tym. Gratuluję, ale nadal nie widzę nic złego w UoP, zwłaszcza czytając czego oczekuje @KorelacjaProkrastynacji .
@KorelacjaProkrastynacji: Na rynku juniorskim jest duża konkurencja i tyle. Kupę ludzi robi te bootcampy a ty jak rozumiem nie masz nawet tego, ciśnienie jest duże więc może być ciężko. Oprócz janusz softów dofinansowanie z pfron nie jest szczególnym plusem, bo im większa firma to koszty typu 1000 zł miesięcznie za pracownika nie ma znaczenie a jego poziom.
Jeśli nie masz:
- studiów albo
- bootcamp albo
- Naprawdę mocnego githuba

Może