Wpis z mikrobloga

@Ark00: swego czasu ludzie polecali 40-43 w okolicach 1200zl philipsy jako najlepszy stosunek jakosc/cena w tym przedziale.
Powiem szczerze ze marke JVC to kojarze z lat 90 i nie wiem czy to nie jest jakas chinska reinkarnacja, jak blaupunkt itp.
@Ark00: Telewizory pod markami Toshiba, Hitachi, JVC oraz Telefunken są produkowane przez jedną i tą samą firmę czyli turecki Vestel. Delikatnie mówiąc z jakości jest dość średnio. Profesjonalnych testów tego sprzętu raczej się nie znajdzie na żadnych porządnych portalach. Swego czasu firmy Panasonic i Sharp zamawiały u vestela swoją najniższą półkę i obie bardzo szybko się z tego wycofały. Ponoć dużo lepiej idzie im robienie agd także pod różnymi markami.
@Quattron: Ok, konkretny komentarz :)
Pytanie brzmi, co oznacza w ich przypadku średnia jakość? Słabsze parametry obrazu w porównaniu do konkurencji czy może awaryjność. Bo jeśli pierwsze mógłbym przeboleć w zamian za niską cenę, tak jednak zależy mi na czymś budżetowym ale jednak w miarę bezawaryjnym. Skoro Panasonic i Sharp się wycofali to mogły być problemy właśnie z awaryjnością.
smart tv


@dymek_: zastanawiam się, czy smart tv w tej półce cenowej nie jest tylko problemem? Do tego są chyba smart boxy gdyby zamarzyło mi się jednak?
@Ark00: glownie jakość obrazu i wykonania. Co do awaryjności jvc się nie wypowiem natomiast Toshiby pod ich pieczą dużo wyższa awaryjność niż kilka lat temu. Od znajomego z. pewnej dużej sieci sklepów wiem że nikt nie lubi tego sprzedawać mimo że jest to produkt oplacalny marżowo.
@Quattron: tylko czy one wszystkie muszą mieć taką podstawkę? XD pomierzyłem i tylko Sharp mi się zmieści :p a nawet nie mam takiej ściany by do niej przywiercić :p
Chyba, że pasowałaby z innego modelu