Wpis z mikrobloga

Może komuś przyda się info - w przypadku gdy jest się Zasłużonym Honorowym Dawcą Krwi (ma się czerwoną legitymację, która to potwierdza) na leki refundowane przysługuje inna refundacja. Z mojego doświadczenia wynika, że wielu lekarzy o tym nie wie i nawet nie chce sprawdzić jak wypisać receptę. Dzisiaj trafiłam na takiego, który był miły i sprawdził w internecie ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Przy okazji wykupowania leków farmaceutka w aptece powiedziała, że jeśli lekarz nie wpisze uprawnienia ZK na recepcie, to może to zrobić farmaceuta. Wystarczy mieć przy sobie legitymację i okazać ją w aptece.

Różnicę w cenie leków można sprawdzić np. TUTAJ

Przykłady (co się nawinęło, na A ;)):

1 - Augmentin (0,875g+0,125g, 14 tabletek) - cena detaliczna 29.99pln, cena dla ubezpieczonego pacjenta z receptą 15.57pln, cena dla ZHDK 1.14pln

2 - Aleric Lora (0,01g, 60 tabletek) - cena detaliczna 30.82pln, cena dla ubezpieczonego pacjenta z receptą 10.81pln, cena dla ZHDK 2.24pln

#krwiodawstwo #krew
  • 8
@czolgistka93: ja właśnie dziś tabletki 60 sztuk za 2 pln ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale zdarzyło mi się, że lekarz odmówił wpisania uprawnień na receptę z uzasadnieniem, że nic o tym nie wie i nie wiedziałam, że można to załatwić z farmaceutą w aptece. Płaciłam wtedy normalnie.
@Azai: to pewne ze farmaceutka moze uznać zniżkę dla dawcy? Lekarze z którymi ja rozmawiałem nigdy nie wypisują chociaż im to wprost mówię.
Jeżeli lekarz nie ogarnia jak wypisać taką receptę, to ja bym zmienił lekarza...
Swoją drogą tylko niektóre leki są refundowane z tego tytułu i czasami więcej zachodu czasami znalezieniem czegoś odpowiedniego niż pożytku ze zniżki - wydaje mi się, że stąd ta niechęć niektórych lekarzy.

Może się komuś przyda: popularny 'antybiotyk 3 dniowy' azytromycyna wg tabeli można wyrwać za mniej niż 1zł pod nazwą Canbiox
@dsctom: tak powiedziała mi farmaceutka. W każdej aptece mogą to zrobić. Internet potwierdza - LINK. Wrzuciłam info, bo sama o tym nie wiedziałam. Podejrzewam, że farmaceuci są lepiej zorientowani niż lekarze w takich kruczkach. A legitymację trzeba mieć przy sobie nawet jak lekarz wpisze ZK, bo farmaceuta spisuje numer legitymacji na odwrocie recepty, więc tak czy siak musisz ją zabrać do apteki.

@szemi: jak sprawdzałam leki, które do tej
@Azai: U mnie drukują w automacie recepty z ZK, po prostu raz w recepcji pokazałem legitymację.
Więc wypisują jakieś leki, a potem najwyżej w aptece dostanę zamiennik jakiś po taniości lub za darmo.

Tak to biorę tylko ascofer, jakieś 8 paczek i mi to starcza na rok jakoś. Oczywiście trzeba trochę pokombinować z dawkowaniem żeby tyle dostać ( ͡° ͜ʖ ͡°)