Wpis z mikrobloga

Mireczki, ostatnio pytałem o rakietę do #tenis dla początkującego, a teraz chciałbym zapytać o jakieś buty w rozsądnej cenie (do 200 PLN myślę będzie okej). Miałem kiedyś kontuzję kolana, a poza tenisem raczej sportowy nie jestem i chciałbym zadbać o moje stawy i kończyny dolne przy grze.

Polecacie więc jakieś? Myślałem o Nike court lite

#sport
  • 7
  • Odpowiedz
@KornixPL: Jeżeli uda Ci się gdzieś dorwać, to kup Lotto Quaranta V albo inne z tej serii. Swego czasu kupiłem na próbę w 50style za jakieś 80 zł i są rewelacyjne. Są tak wygodne, że chodzę też w nich na co dzień, świetna amortyzacja.
  • Odpowiedz
@KornixPL: To przepraszam za wprowadzenie w błąd. Tak czy inaczej, jeszcze jakiś czas temu widziałem na stronie 50style, może lokalnie mają jeszcze w niektórych sklepach.
  • Odpowiedz
@KornixPL: Najprościej to tak jak na zdjęciu, chwytasz rakietę tak jak jest pokazane i widoczna odległość powinna być na grubość palca (ok 1 cm). Ja preferuję mniejszą przerwę, bo dokładam jeszcze zewnętrzną owijkę, która zwiększa o ułamek rozmiaru średnicę rączki.
Jeżeli chodzi o główkę to nic ponad mid plus do 640cm^2 - 660cm^2, jestem przeciwnikiem modeli oversize i skłaniam się nawet do mniejszych rozmiarów dla początkujących czyli tak do 620cm^2, ale
alhakeem - @KornixPL: Najprościej to tak jak na zdjęciu, chwytasz rakietę tak jak jes...

źródło: comment_oyDSvLNSbIMUn7nccsODcFlCEyQFPizp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@KornixPL: Nie jestem jakimś specjalistą od sprzętu, ale na sportclub.com.pl często są fajne wyprzedaże i można tam ustrzelić ciekawe buty w przystępnej cenie. Niestety nie jestem w stanie doradzić jak chronić kolana, ale od kiedy lekko skręciłem kostkę używam stabilizatora usztywniającego stopę. W aptece kosztuje grosze, a zawsze trochę większy komfort dla kogoś kto obawia się kontuzji, albo taką miał
  • Odpowiedz