Wpis z mikrobloga

Miseczki z #piwowarstwo , czy ten zestaw nadaje się na 1 warkę? Chciałbym uzyskać coś w stylu Grand imperial porteru od browaru Amber. Piwniczkę, a dokładniej ziemianke mam - panuje tam stała temperatura 9°, chociaż nie wiem jak to będzie podczas największych upałów, bo zainteresowałem się nią, odkąd warzenie zaczęło za mną chodzić. Dziękuję i pozdrawiam ()
  • 10
@Baros124: te piwniczki to jest tak zajebista sprawa że głowa boli, znajomy miał na podwórku taka około 100 letnia, temperatury w upał około 8-12 stopni, strop z cegły łukowy i na tym z 30cm ziemi, drzwi z dykty pewnie jakby wstawił lepsze to by jeszcze stabilniejsza temperatury uzyskał około 8stopni, i rozebrał ja bo stwierdził że bardziej mu się przyda miejsce parkingowe, no debil poprostu
@Baros124: Twój Browar ma całkiem fajne zestawy, więc pewnie i ten jest spoko. Ale polecałbym jednak poćwiczyć technikę na niższych balingach, zrobić sobie jakieś IPA, stouta, albo coś pszenicznego - wysokie balingi są jednak problematyczne i wymagają praktyki i na etapie zacierania, i potem przy fermentacji (tym bardziej, że to dolna). No i niestety efektów pracy spróbujesz dopiero na zimę, bo to musi swoje odleżeć.
@LowcaAndroidow Myślę, że największym problemem byłoby zacieranie dekokcyjne, dlatego bym próbował infuzyjnym. Co do tego stouta to mnie zainteresowałeś ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Andi128 Moja wygląda podobnie - jakieś 50 lat, temperaturę mierze od kilku dni i ciągle jest stabilne 9°, strop łukowy I na tym jakieś 40cm ziemi, tylko muszę uszczelnić/naprawić drzwi (dawno nikt się tą ziemianką nie interesował, drzwi napuchły i jest spora szczelina)
@Baros124: No właśnie to śrutowanie im średnio wychodzi. Wcześniej też nie miałem zastrzeżeń, ale ostatnio dostałem taką mąkę, że szkoda gadać. Wcześniej też jakieś jaja były, chmiele pomieszali, zamiast jednego 45g dali tyle co powinni drugiego, a drugiego tyle co pierwszego. W sumie to nie bardzo szkodliwe było, ale kontakt też żaden z ich strony, nawet nie odpowiadali na miale, już nie mówiąc o jakimś sorry albo rabacie 5zł xD
@Baros124
@Zefir_Zdobywca no i ostatnio zamówiłem w Twój browar 8 worków 5kg slodu pale ale, a dostałem wszystkie worki poniżej 5kg, a najmniejszy miał zaledwie 4.5kg licząc już z opakowaniem. Ostatni raz u nich zamawiałem slody, z chmielami nie miałem problemu I są w miarę dobrej cenie więc póki co będę u nich zamawiał, ale zobaczymy co przyszłość przyniesie