Wpis z mikrobloga

@Hub99ert: ten limit odnosi się tylko do wypłat z bankomatów czy również do płatności kartą na mieście? Spotkałeś się z prowizjami przy wypłatach? Rozumiem, że w przypadku pytania o przewalutowanie wybrać opcje aby tego nie robili?
@ptasiek2: tylko do bankomatów, są podobno bankomaty, gdzie doliczana jest dodatkowa opłata (ale to nie ze strony Revoluta, tylko operatora bankomatu). Tak, bez przewalutowywania
@Dzieciok: jedynym problemem było znalezienie bankomatu działającego i wypłacenie całej kwoty (limit odgórny wynosi 1000UAH przy jednej próbie, więc trochę czasu spędziłem przy maszynie). Na szczęście są aplikacje na telefon z listą bankomatów, w której polecam zaznaczyć KredoBank (brak prowizji, należy do polskiego banku PKO BP). Karta się sprawdziła znakomicie
Revolut działa bardzo dobrze na ukrainie.
Z prowizjami w bankomatach trochę loteria:
Lviv bank- bez prowizji
Eurobank- bez prowizji
Taki zielony, przypomina nasz BZ WBK - od 1000 hrywien doliczył 30 hrywien prowizji
Raifeisen - przy wypłacie 350 hrywien chciał doliczyć aż 50 (sic!)
Kredobank - nie chciał zrealizować wypłaty, nie wiedzieć czemu.

Generalnie bankomaty są w mapach google pokazane i jest ich sporo na starówce.

I jeszcze pro tip: z kartą
Październik: płatności revolutem we wszystkich restauracjach i sklepach bez problemu. Wypłata z bankomatu Lviv Bank (koło rynku, zdaje się przy Serbskiej) - 50 hrywien bez żadnego problemu i bez prowizji.

Swoją drogą banknoty 200 hrywien, które dostałem w kantorze okazały się strasznym problemem - w kilku miejscach marudzili, że nie mają jak wydać reszty i nie chcieli ich przyjmować. Na przykład w salonie Kyivstar przy rynku, gdzie załatwiałem starter (doładować go trzeba