Wpis z mikrobloga

Sochaczew został ostatnim miastem w Polsce w którym liniowo jeżdżą Jelcze M11. Niedawno ostatnie sztuki wycofało MPK Lublin(mają ponoć remontować ostatni egzemplarz na zabytek) i MZK Skierniewice.
Co ciekawe te sochaczewskie migi już dawno dorobiły się fanpage na fejsie https://www.facebook.com/jm11zkms/
I nic dziwnego, bo to miasto już od jakiegoś czasu jest unikalnym na skale kraju skansenem - te graty wciąż tam stanowią 1/3 taboru(5 z 16 wszystkich tamtejszych autobusów), nie zostały poważnie zmienione w wyniku remontów i wszystkie mają 31 lat, bo są z rocznika 1987. Częśc z nich nadal ma czarne blachy.
Swoją drogą daje tak 50% szans na to, że ktoś mi odpisze "hurr durr, nieprawda, w mieście x nadal takie jeżdżo!" a się okaże, że w tym mieście tak naprawde jeżdża wczesne Jelcze 120M, bo stary Jelcz to stary Jelcz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ŻRÓDŁO ZDJĘCIA, autor Adam C.
#autobusyboners #ciekawostki #komunikacjamiejska #komunikacyjneciekawostki #jelcz #sochaczew
W.....c - Sochaczew został ostatnim miastem w Polsce w którym liniowo jeżdżą Jelcze M...

źródło: comment_2VfV9EylJ8yfmwam4gEn9Mh9a601SxAp.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
@WszeborWlostowic: Może to śmiesznie zabrzmieć, ale najlepiej mi się jeździło właśnie tymi autobusami. Żaden z innych autobusów ZKM Sochaczew nie weźmie na pokład takiej ilości pasażerów jak te Jelcze. Nie raz zdarzyło się, że pasażerowie na przystanku nie mieścili się do Solarisów i Solbusów. Z Jelczami praktycznie nigdy coś takiego się nie przytrafiało.
  • Odpowiedz
@WszeborWlostowic:
Aby na pewno? U mnie w mieście (Skarżysko-Kamienna) całkiem regularnie kursują Jelcze z taką facjatą. MKS kupił używki z Niemiec/Polski, które chyba są przemalowywane/remontowane, i zamiast tego puszcza stare Jelony. Szkoda, że nie zrobiłem żadnej fotki będąc ostatnio w rodzinnym mieście, popiłem i wracałem właśnie starym głośnym Jelczem.

Oryginalny opis fotki z 9 marca 2018 „Jelcze PR110 jak widać wciąż dzielnie "walczą" na liniach MKS”
KZMeskoSK__kcnzKK - @WszeborWlostowic: 
Aby na pewno? U mnie w mieście (Skarżysko-Ka...

źródło: comment_pjKuV5PQZJq5oZfWQPM0QEixbdNCiq0W.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@WszeborWlostowic: Dobrze, że zachowało się trochę tych autobusów jako pojazdy zabytkowe. Na pewno Jelcze M11 zostały w Nowym Sączu, Krakowie, Warszawie, Bydgoszczy, Łodzi i w GOP-ie (nie pamiętam miasta). Podałem oczywiście miasta z pojazdami zabytkowymi, gdzie właścicielem jest osoba prywatna, stowarzyszenie bądź firma obsługująca komunikację miejską .
  • Odpowiedz
@tomeks85: A znasz jakieś inne miasto niż Żychlin i Sochaczew, w którym jeżdżą jeszcze liniowo Jelcze M11 i potrafisz to jakoś udowodnić? ( ͡° ͜ʖ ͡°) To nie jest jakaś wielka tajemnica co gdzie jeździ, fani komunikacji miejskiej fotografują autobusy, a ich szczególnym zainteresowaniem cieszą się takie starocie. Jeśli byłoby jeszcze jakieś inne miasto, gdzie by jeździły Jelcze M11, to jego nazwa by się przewijała wśród innych.
  • Odpowiedz
@kontomierz: w Przemyślu jeździ jeszcze jeden liniowy Jelcz PR110 z 1986(ktoś już wyżej zamieścił film przedstawiający go) - to jest piękny zabytek, ale wspólne z Jelczem M11 ma jedynie podobne nadwozie. Ewentualnie mogłeś też gdzieś widzieć jego następce, czyli Jelcza 120M.
Ocenianie tych "starych jelczy" po wyglądzie jest zwodnicze, zwłaszcza że Jelcz M11, o którym jest to wpis to taki Ikarus w przebraniu Jelcza. Mogłem te kwestie wyjaśnić, ale kompletnie nie
  • Odpowiedz
@WszeborWlostowic: Ja się guzik znam, tak tylko wspomniałem o nim, jak widać błędnie. Proszę wyjaśnij, nawet jak nie trafi na główną to parę osób się dowie ciekawych rzeczy. I zawołaj koniecznie, bo takimi pojazdami to większość wykopków jeździła do szkoły. I takie rzeczy trafiają na główną.
  • Odpowiedz