Wpis z mikrobloga

Cześć mircy! Noszę się z zamiarem zmiany samochodu. Mogę wybierać między tańszym autem i nadpłatą kredytu hipotecznego albo droższym, młodszym autem.

Ostatnio mocno w głowie siedzi mi alfa romeo 159 (wersja kombi). Przyznam się, że nie jestem specem into motoryzacja więc chciałbym zapytać o kilka spraw. Dodam, że nie planuję nocnych wyścigów, rocznie robię jakieś 15 tys., auto głównie do jazdy po dużym mieście + weekendowe wycieczki. Raz na miesiąc wyjazd do teściów 200 km. Do tej pory VW polo 75 KM, benzyna 1.4 i na 100% chce coś mocniejszego.

Pytania:

1. Czy alfy to faktycznie takie królowe lawet czy to bardziej jak podejrzewam stereotypy typu "głupia blondynka".
2. Jakie macie wrażenia z użytkowania tego samochodu?
3. Chciałbym iść w benzynę - który silnik jest najbardziej godny uwagi?
4. Ewentualne ogólne porady?

To auto ma coś w sobie. Ile razy je widzę na jakimś parkingu to przystanę i pooglądam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z góry dzięki za odzew!

#alfaromeo #alfaholicy
  • 8
@OrzelKaskader:

1. Stereotyp w przypadku 159/Brera i nowszych
2. Boskie. Mam wersję TI i auto dostarcza mi wspaniałych emocji z prowadzenia ()
3. Co prawda mam diesela (2.0 JTDm), ale wszyscy polecają z benzyn 1,75 TBI (drogie i paliwożerne, ale dostarczają dużo frajdy jak każde "rasowe" turbo) lub 3,2 Brusso. Jednostki JTS są uważane przez większość za niewypały i znacznie przyczyniły się do określenia
@Defender: To nie Busso, to gówno, nie polecam. Z benzyn 2.2 jest spoko, mniejsze są za słabe. 1.75 mistrz, ale auto od 30k w górę i mały wybór na rynku. Ja bym szedł w diesla 1.9/2.0 i nie przejmował się małymi przebiegami - trzeba dbać i tyle, będzie latać.

@OrzelKaskader: Co do samego auta: ciasne jak na swoją klasę, ale wrażenia użytkowe rozkładają wiele innych marek. Miałem zamieniać na Lagunę