Wpis z mikrobloga

Nie jestem pewien czy to ja nie ogarniam co się dzieje czy połowa tagu więc jeśli coś to proszę mi podać gdzie jest błąd w moim myśleniu.
Mieliśmy atak osi USA - Francja - Wielka Brytania na placówki powiązane/produkujące nielegalną broń chemiczną i nigdzie poza tym. Nie widziałem żadnych raportów że atakowano jakiekolwiek inne strategiczne punkty(jeśli się mylę poproszę o link).
Francja oficjalnie potwierdziła że ma dowody na używanie bronic chemicznej przez siły Assada nie może jednak podać go do opinii publicznej(najprawdopodobniej narazili by swoich agentów). Oczywiście można w takiej sytuacji zamiast Francji wierzyć Assadowi i Rosji ale przy tym jak często mijają się z prawdą ufam jednak naszemu europejskiemu sojusznikowi.
Od razu zaznaczę że nie popieram ataku ale nie rozumiem czemu wywołują aż takie oburzenie i czemu popiera się w tej sytuacji stronę Rosyjską.
#syria
  • 26
@MagnaPomerania: Chodzi o to że każdy na świecie jest taki sam więc po co piszczeć w tej kwestii , Amerykanie będą uważać że niosą tam demokracje tak jak Rosjanie uważają że komunizm nas wyzwalał. Libii, Iraku, Afganistanu czy Syrii nie interesowało że musieliśmy zmierzyć się z ruskim komunizmem więc czemu ma mnie obchodzić ich problem z "demokracją"?
Libii, Iraku, Afganistanu czy Syrii nie interesowało że musieliśmy zmierzyć się z ruskim komunizmem więc czemu ma mnie obchodzić ich problem z "demokracją"?


@Kosecki: Choćby dlatego, że obecna geopolityka jest tak mocno powiązana, iż destabilizacja tego regionu wpłynie także na twoje życie w Polsce.
Już pominę fakt, że Afganistan też mierzył się z ruskim komunizmem, bo nie jestem od tego, żeby nadrabiać twoje szkolne braki w wiedzy historycznej.

Nawet nie zdajesz
@MagnaPomerania: Destabilizacja tamtego regionu nie wpłynie na moje życie w Polsce, za to destabilizacja Ukrainy przez Rosję może wpłynąć na nasze życie w Polsce bo nie ma opcji żeby Rosja pozwoliła uciec Ukrainie spod ich buta, wcześniej czy później wejdą tam zbrojnie pełna parą. Polska też była najeżdżana przez mocarstwa wielokrotnie, nie wspominając już o 3 rozbiorach kiedy to zniknęliśmy z mapy na 123 lata, przecież wyrządzane krzywdy na naszym narodzie
Rosja dalej ma ochotę zdominować Polskę więc byłbym głupcem i samobójcą jeżeli miałbym wspierać Rosję w syryjskim konflikcie.


@Kosecki: A kto mówi, że masz Rosję wspierać?
Poza tym, idąc twoim tokiem myślenia: im szybciej Ruscy przegrają w Syrii, tym szybciej Putin będzie mógł skupić się w pełni na Ukrainie (nie w pełni, bo bolą ich także mobilizacje Chin w rejonach wschodniej Syberii) i Polsce potem.
Mam trochę więcej, co zmienia myślenie na "czemu ci narodowi polscy idioci dają sobie wmówić, że Asad ciągle atakuje bronią chemiczną, skoro go za to bombardują, a nic mu to nie daje".


@Pantokrator: Jestem "narodowcem", ale też #!$%@? mnie naiwność ludzi, którzy wierzą w każdą papkę wysyłaną im depeszami z USA. Dlatego byłbym wdzięczny za nienazywanie mnie idiotą.

Przecież my nadal czekamy na te dowody na "broń masowego rażenia" w Iraku,