Wpis z mikrobloga

#weganizm co myślicie o zadośćuczynieniu za zakup rzeczy z elementami odzwierzęcymi? :D Na przykład buty materiałowe z jakąś małą wstawką skórzaną za piętą, albo zegarek z paskiem skórzanym? Przy butach przelałem 20% wartości butów na Otwarte Klatki, teraz strasznie mi się podoba ten zegarek i się zastanawiam, czy kupować i też coś przelać jakiejś fundacji, czy nie kupować xD
Pobierz smyl - #weganizm co myślicie o zadośćuczynieniu za zakup rzeczy z elementami odzwierz...
źródło: comment_fvrfMYaNumJotFJtiPvHpTVydP92k2Z6.jpg
  • 40
co myślicie o zadośćuczynieniu


@smyl: xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
@smyl: jesteś weganinem z przekonań czy po prostu nie lubisz mięsa? Bo jeśli z przekonań to kompletnie posranym byłoby wpłacanie hajsu jakieś fundacji bo chcesz sobie włożyć kawałek skóry i jednocześnie noszenie tej skóry.
Jak bardzo martwisz się o zegarek to pasek sprzedaj. Kupi go ktoś kto i tak miałby ochotę posiadać taki pasek a ty załóż jakiś materiałowy.
Chyba że ci się wydaje że kasą załatwisz wszystko i uspokoisz sumienie,
Nawet przez myśl by mi nie przeszło, że sprawę można rozwiązać pieniędzmi wpłaconymi na jakąś fundację. xD


@FlameRunner: Dlaczego? Celem jest ograniczenie cierpienia. Oczywiście optymalne byłoby niekupienie zegarka i wpłacenie tych pieniędzy i tak, no ale jeśli jedno jest uwarunkowane drugim i skutek będzie pozytywny, to dlaczego nie?

@nofink: @thewickerman88: @FlameRunner: Przecież w tym zegarku jest mniej elementów odzwierzęcych, niż w przeciętnej kanapce! Ja nie mówię o kupieniu
@smyl: no to po co chcesz kupować sobie odpust grzeszniku? Kup zegarek i się nim ciesz. Może cię pocieszy to że te resztki skóry i tak są tylko skutkiem ubocznym a nie przyczyną cierpienia, ot odpad po zwierzęciu które poszło na mięso, lepiej zrobić pasek niż bezmyślnie wyrzucić, zresztą producenci tanich zegarków dają skórę kiepskiej jakości, właściwie to co się nie nadawało do wykorzystania np jako właśnie fotel samochodowy, ubranie czy
jednocześnie noszenie tej skóry


@thewickerman88: w tym jest sporo racji, też się nad tym zastanawiałem, bo to jest jednak przyczynianie się do dalszej normalizacji noszenia czyichś zwłok jako elementów dekoracyjnych, wyjątkowo dziwaczna część naszej kultury...

@nofink: @thewickerman88: @FlameRunner: tak z ciekawości: jeśli kupienie 20 gramów skóry do zegarka jest tak potworną hipokryzją, że nawet zbalansowanie jej nieproporcjonalnie większą pomocą dla sprawy prozwierzęcej nie wymaże tej hańby, to jakie
@smyl: nie mówię o hipokryzji noszenia. Mówię o płaceniu jakiejś organizacji. To jest ten element który oburza w twoim tekscie. Sama rozterka odnośnie noszenia paska wg mnie jest normalna.

Możesz zawsze próbować pozbyć się tego paska dalej i założyć coś z materiału albo skóry ekologicznej.
@smyl: przestań mnie wołać. Argumenty do Ciebie nie docierają, nie marnuj mojego czasu. Próbujesz w jakiś pokraczny sposób wytłumaczyć swoja zachciankę. Ja już tu pisać nie będę bo wszystko zostało powiedziane
Mówię o płaceniu jakiejś organizacji. To jest ten element który oburza w twoim tekscie


@thewickerman88: dlaczego? wpłacenie pieniędzy na efektywną fundację jest zawsze dobrym pomysłem, dziwi mnie stygmatyzacja finansowania ludzi, którzy skutecznie działają na rzecz celów, w które wierzy pomagający. Otwarte Klatki dostały ostatnio wyróżnienie Effective Altruism Fund
dlaczego?


@smyl: ponieważ to opisujesz tak jakby samo płacenie miało uspokoić twoje sumienie. nie płaciłbyś bo fundacja robi dobrze, tylko dlatego że ty się czujesz lepiej od tego