Wpis z mikrobloga

Mirki robię sobie schemat elektryczny, taki mały układ z mikrokontrolerem, przekaźnikiem, kilkoma tranzystorami oraz silnikiem DC. O ile na płytce stykowej wszystko jest oki, to zastanawiam się nad przeniesieniem tego na do jakiegoś programu tak aby mógł sobie taki schemat wydrukować. Problem w tym że niezależnie od tego jak poprowadzę ścieżki to wychodzą mi połączenia krzyżowane. Czy jest jakaś możliwość poprowadzenia ścieżki "jedna nad drugą" bez płytek wielowarstwowych?

#elektronika #mikrokontrolery
  • 8
@Sektro: Zaznaczam, że nie umieściłem żadnych kondensatorów, i rezystorów przy podłączeniu mikrokontrolera.
Zaznaczam, że jestem totalnym amatorem, więc krytyka się przyda :) Byle uzasadniona.

Teoretycznie na płytce stykowej to działa. Nie mam na razie podłączonego mikrokontrolera więc na bramkę podaję napięcie 5v po wciśnięciu przycisku. Niby działa to ale czasem jak przełączę polaryzację to silnik nie uruchomi się tylko drgnie i trzeba odpiąc jakby jego zasilanie i podpiąć jeszcze raz.
Pobierz pepepanpatryk - @Sektro: Zaznaczam, że nie umieściłem żadnych kondensatorów, i rezyst...
źródło: comment_gt2baCCm0mr5mY6SqgZKLo6Q097Vi1YZ.jpg
@pepepanpatryk: Taki układ bez problemu zrobisz na jednowarstwowej PCB bez żadnych przelotek. Schematem się nie przejmuj, bo krzyżowanie się połączeń na nim nie ma znaczenia dla rysowania ścieżek chyba, że ten program jest jakiś inny (nie znam go). Zawsze możesz sobie sam poprawić po autoruterze.