Wpis z mikrobloga

Wszyscy wielbiciele Assada powinni się zastanowić czy chcą wzrostu znaczenia Rosji na świecie i czy chcą oddawać jej kolejne wpływy na bliskim wschodzie. O ile działania sojuszu mogą być nieuzasadnione moralnie to jak najbardziej maja strategiczny sens, który w szczególności my Polacy, powinnismy wspierać. Im mniej wpływów Rosji na świecie i im silniejszy sojusz tym lepiej dla nas.

#syria #wojna #neuropa #polityka
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vigil: nawet jeżeli wygra to działania sojuszu osłabia jego kraj na wiele lat i na tym powinno nam zależeć. Assad to nie jest aniołek a dyktator mający krew na rękach. Nieobliczalny typ, który z ruskimi pod pachą może psuć nam krew. Z naszego punktu widzenia nie ma żadnego powodu, żeby go wspierać.
  • Odpowiedz
@marecki22: co za kretyński komenatarz.

1. Układy gospodarcze? Tak, to z przeogromna pomoca zostaliśmy wyrwani z PRL i weszliśmy do UE. Może to nie handel z USA bezpośredni, ale Amerykanie mieli ogromny wpływ na dołączenie Polski do strefy wolnego handlu UE.
2.Deal na F16 był bardzo dobrym dealem całościowo pomimo klapy z offsetem.
3. Najlepsza polityka to polityka lawirowania. Tak, może jak jesteś mały to i możesz sie kręcić jak gowno w przeręblu. Jak jesteś duży to niestety, ale musisz sie opowiedzieć po jednej ze stron. Czy Hiszpanią np. prowadzi niezależna politykę? Holandia?
4. Jakie mamy korzyści z działania na rzecz USA? Idź do rodziców albo dziadków i zapytaj sie jak im sie żyło w PRL. Potem wyjrzyj za okno. My nie żyjemy w próżni, gdzie każdy może żyć szczęśliwie na swoich zasadach tylko jesteśmy bardzo blisko rosyjskiej strefy wpływów. Z Talina do St. Petersburga jest, ile
  • Odpowiedz
@Ya_Abbas: Rosji nie można naszymi kryteriami oceniać, sa inne zmienne jak choćby czas. Nawet największa gospodarka nie stworzy armii w mgnieniu oka, często zabiera to nawet dekady.
  • Odpowiedz
@Mataro: Nie zawinili, tak samo jak my nie zawiniliśmy i mamy c-----e położenie geograficzne przez które zawsze przechodzą większe wojny. Podczas 2 wojny światowej mogli nas masowo mordować i nikogo to nie interesowało.
  • Odpowiedz