Wpis z mikrobloga

@Invisible22: no pisałem, i7-8700 ma po 90-100 stopni na boxie, i5 8600 też po 80+ stopni w czasie obciążenia, amd powyżej 70-75 nie wychodzi, watków o i7 8700 jest masa gdzie ludziom się przegrzewa ten procesor i łapie throttling, wystarczy przejrzeć google
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jurigag: Kurde nie wiem czy aż taka różnica w prockach ale mój i5 8400 ma w idlu 28st a w stresie max 58 XD
Serio taka różnica między 8400 a 8600?
Tyle że nie mam boxa chłodzenia i #!$%@? małą obudowę.
  • Odpowiedz
@Invisible22: mój i7 7700K kilkukrotnie dobił do 99 stopni. W idlu 35 stopni. Muszę gluta zdjąć bo trafiłem na wyjątkowo zabetonowany egzemplarz. W robocie mam Ryzenka i jest o niebo lepiej.
  • Odpowiedz
@adios: dziwne, mam i7 7700k i nigdy nie przekroczyłem 60*C za to Ryzen po 30min grania w wiedźmina 3 lub GTA V wyłączał sie z przegrzania, wymienili mi go, to po pół roku mój procesor szlag trafił i się dosłownie... zapalił... spalił plyte główna, ramy i samego siebie. Od tego czasu wielki hejt na AMD i wymieniłem wszystko na intela i Invidie
  • Odpowiedz
@Veloce: niestety kwestie egzemplarza. Byłem zszokowany takimi temperaturami, ale poczytałem trochę w internecie o tym i takie sytuacje się zdarzają. Nie jest to problem chłodzenia, po prostu glut blokuje oddawanie ciepła na IHSa. Same Ryzeny są cieplejsze, ale wygląda na to, że statystycznie AMD lepiej glutuje procesory.
  • Odpowiedz
@Veloce: najgorsze jest to, że technicznie procesory są sprawne a temperatury wynikają jedynie z niechlujności prymitywnego etapu produkcji procesora.
  • Odpowiedz