Wpis z mikrobloga

Szukam informacji na temat podróżowania po Szwajcarii. Wylatuję 22 maja do Bazylei - powrót 26 z Genewy.
Trasa: Bazylea - Lauterbrunnen do 24, później Goldenpass line z Interlaken do Montraux i kolejne 2 dni podróżowania do Ganewy z Montraux przez Lozannę.

Ktoś coś poleca co warto zobaczyć na takiej trasie?
Jakieś tipsy gdzie najtaniej się zakwaterować?
Czy ktoś się orientuję czy mogę łatwo wpakować się do pociągu "widokowego" Goldenpass line jadącego z Lucerny do Montraux + orientacyjne ceny? Nie umiem nigdzie tego znaleźć na necie a już naprawdę długo szukałem.

#szwajcaria #podroze #podrozujzwykopem
  • 22
Ktoś coś poleca co warto zobaczyć na takiej trasie?


@Werian89: Rochers de Naye, z Montreux pociąg zębaty.

Pewnie booking.com albo airbnb.com, nie znam nic lokalnego.

Czy ktoś się orientuję czy mogę łatwo wpakować się do pociągu "widokowego" Goldenpass line jadącego z Lucerny do Montraux + orientacyjne ceny? Nie umiem nigdzie tego znaleźć na necie a już naprawdę długo szukałem.


Z tego co pamiętam to wcale nie był jeden pociąg ale bodajże
@ania-nowak1231: @MalyBiolog: @reflex1:

Dzięki za info ludziska, bardzo jestem wdzięczny! Oglądałem ceny i nie chciałbym przejechać się na tych wszystkich travel passach, na tą chwilę myślę że wyjdzie mi taniej podróżowanie bez travelcarówd. Bo mam przejazd koleją tylko:
- Bazylea - Lauterbrunnen (około 35 CHF)
- Interlaken - Montreux panrama train (tutaj nie wiem ile to wyjdzie, chyba około 40 CHF)
- Montreux - Genewa (16 CHF)

To jest
@Werian89: Basel - Lauterbrunnen SBB pokazuje 'ab 34.30' co znaczy, że musisz pomnożyć cenę x2 XD Bo to cena z halbtaxem.

Tutaj można kupić kartę za 180 CHF, która przez rok uprawnia do żniżki 50%. Jako nie-rezydent możesz kupić na miesiąc za 120 https://www.sbb.ch/de/freizeit-ferien/reisen-schweiz/internationale-gaeste/swiss-halffare-card.html wtedy takie ceny jak mówisz. Ewentualnie tageskarte, wtedy 45 CHF i masz wszystko za darmo + kolej górska w cenie 50%.

Ten pociąg będzie na 99% jechał
@Werian89: Rozumiem. Gdybys jednak zmienił zdanie to daj znać. Dla kogoś pracującego w Szwajcarii wydatek 45 chf, to nie jest dużo.
Możemy również zrobić tak, ze jak przyjedziesz do Genewy to mi oddasz kasę za kartę.
@Werian89: Nie wiem co lubisz.
Mamy muzeum sztuki nowoczesnej, historii sztuki, historii naturalnej (darmowe i wielkie), zegarków, samochodów, reformacji i parę innych. Oprócz tego jezioro, złączenie rzek (każda ma inny kolor), fajne parki, płac ONZ i jeszcze pare innych atrakcji.
@Werian89 z dobrych wiadomości, to jak kupisz bilet Montreux - Lausanne za jakieś 13 CHF, to to jest bilet na wszystkie strefy na każdy środek transportu pomiędzy tymi miastami i włącznie w nich. Ważny (w tym konkretnym przypadku) 2 godziny. Więc możesz kupić go w Montreux w automacie, dojechać do Vevey, tam się przejść gdzieś albo pojechać autobusem, wrócić na dworzec i dokończyć podróż do Lausanne. I w Lausanne jeszcze zdążysz wziąć