Wpis z mikrobloga

@WezniePrzestrzeleCiKolano:

prowadzanie całego problemu do absurdu i robienie z siebie idioty, któremu się wydaje, że kogoś "zaorał"


to nie jest "sprowadzanie całego problemu do absurdu" tylko po prostu PCC od krypto i przedmiotów/walut w grze jest absurdem.

widziałem, że im spamujesz Twittera, ale to z dzisiaj to absolutny hit.


Niestety taka jest specyfika Twittera, że pozwala wyłącznie na bardzo krótkie wiadomości - gdyby nie ten fakt, to zawarłbym wszystko w jednym
  • Odpowiedz
@Arrival:

Zadajecie takie pytania a potem wielkie zdziwko, że nikt z Wami nie gada na poważnie.


To pytanie wynika z aktualnego obowiązku podatkowego dotyczącego przedmiotów i walut z gier. To nie jest pytanie niepoważne, tylko pytanie mające podkreślić absurdalność tych przepisów, na które to jednak chciałbym otrzymać odpowiedź.
  • Odpowiedz
Podkabluję cię na bagiety za torrenty a potem karę wyegzekwuje ci twoja mama, spuszczając ostry #!$%@?. Jak taka forma podatku ci pasuje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Hatespinner: w to akurat ci wierzę, że podkablujesz bo państwowcy to najgorszy rodzaj człowieka to kolektywiści, którzy wrzucają wszystkich do jednego worka a najlepiej do zamkniętej farmy albo obozu pracy.
Jednak dalej nie ogarniasz, że da się wyegzekwować zajęcia? Co z
  • Odpowiedz
@Hatespinner: nie to nie ja doszedłem to Ty o tym mówisz. Mnie nie interesuje kradzione oprogramowanie, to Ty zacząłeś o tym mówić państwowcu, gra to jest "zamknięty kod" a bitcoin to jest kod otwarty ja nie wiem jak Ty doszedłeś od zamkniętego do otwartego kodu. Jak doszedłeś od PCC i kryptowalut do Windowsa? Nie ogarniasz, że podatek od windowsa to nie to samo co od krypto bo krypto nie jest własnością
  • Odpowiedz
@voent: Ciekawe czy w tym dziwnym państwie doczekamy się stanowiska Rzeczoznawcy do spraw Przedmiotów Wirtualnych, który wraz z hordą urzędników będzie prowadził dochodzenia czy odprowadzasz odpowiedni podatek od zdobytych przedmiotów w grach. Trzeba będzie wypełniać druczki i udzielać odpowiedzi na takie pytania jak "Czy na serwerze były lagi?", "Jaki tier przedmiotów posiadał podatnik w momencie zdobywania rzeczonego przedmiotu?", "Czy w ekipie był healer?", "Czy tank posiadał ważną licencję na bycie tankiem?".
  • Odpowiedz
Mnie nie interesuje kradzione oprogramowanie


@pawlo74: To nie pisz #!$%@? o 'DOBRACH' i podatkach, tylko o Bitcoinie. Bo o dobrach wirtualnych i podatkach jak widać w tym temacie #!$%@? wiesz. Co do Bitcoina nie jestem pewien.
  • Odpowiedz
Co do Bitcoina nie jestem pewien.


@Hatespinner: to zmień tag, od początku wiedziałem, że nieogar z Ciebie. Pisze teraz już jak do nieogara. Nieogarze, podatki od dóbr niematerialnych a w szczególności kryptowalut czyli pieniądza cyfrowego są absurdem ponieważ nie należą do żadnej korporacji czy państwa to raz a dwa nie mają one formy fizycznej czyli egzekucja czyli odebranie, zajęcie tego jest bardzo utrudnione żeby nie powiedzieć niemożliwe. Zapomnij, że będziemy kiedykolwiek
  • Odpowiedz
podatki od dóbr niematerialnych a w szczególności kryptowalut


@pawlo74:ALE WIESZ ŻE KRYPTOWALUTY TO JEST JAKIŚ PROMIL DÓBR NIEMATERIALNYCH CZY TEGO NIE OGARNIASZ? XDDDDD

Świat nie kręci się wokół kryptowalut, ogarnij się.
  • Odpowiedz
Świat nie kręci się wokół kryptowalut, ogarnij się.


@Hatespinner: mój tak a reszta świata to tylko kwestia czasu. Ludzie jeżeli nawet nie wszyscy są zbyt mądrzy aby dostrzec fenomen bitcoina to są chciwi, wszyscy kiedyś tu przyjdą dla zysku i pieniędzy.
  • Odpowiedz
mój tak a reszta świata to tylko kwestia czasu.


@pawlo74: #!$%@? mnie to obchodzi. xD Ja tu jestem, żebyś mi powiedział, czy placiłeś podatek za swojego Windowsa i jeżeli tak, to dlaczego, przecież jest wirtualny?
  • Odpowiedz
@Hatespinner: nigdy w życiu nie płaciłem i nigdy nie zapłacę podatku od dobra wirtualnego, nie jestem głupi. Jeżeli Microsoft nie potrafi zabezpieczyć się to ich problem a nie mój. Tak samo jak nigdy nie zapłaciłem za mp3 czy grę.
  • Odpowiedz