Wpis z mikrobloga

Prosze o pomoc bardziej doświadczonych w zakupach na ali, gearbest, banggood, etc.

Sprawa wyglada tak, ze rozowypasek ma obecnie Xiaomi Redmi Note 3 Pro Special edition 3GB 32GB. Wczoraj zauważyłem ta promocje na Xiaomi Redmi Note 4 4GB 64GB z Polski i pomyslalem, ze moze to dobry moment na zmiane, ale nie zdazyłem załapac sie na promocje. Niestety zdazylem wzbudzic nadzieje na nowy telefon i teraz mam problem. Musialem wiec szukac jakiegos innego ulepszonego Xiaomi i wyszlo mi ze Xiaomi Mi5x/(A1) bedzie najlepsze. Porownujac na kimovil te telefony sa bardzo podobne, wiec moje pierwsze pytanie to to czy bedzie to jakiekolwiek ulepszenie i czy warto za to ulepszenie dac 400 zl(300 bedzie za sprzedany obecny telefon)? Drugie pytanie wynika z tego, ze na plus bylby egzotyczny kolor a szczegolnie 'rose gold' wiec czy da sie taki dostac gdzies z EU? A jesli nie to czy moge dostac 5x z jakims poprawnym oprogramowaniem (nie po chinsku)? Chcialbym sie zmiescic do 700, ale jesli ma byc, wygodniej, szybciej, lepiej to moze byc jeszcze z 10% wiecej.

tl;dr

Potrzebuje Xiaomi w kolorze 'rose gold' ktory bedzie upgradem w stosunku do Xiaomi Redmi Note 3 Pro Special edition 3GB 32GB i jakichs rad jak zamowc go z chin z dobrym software, bo ten kolor ciezko chyba z EU.

Dzieki za pomoc.

#xiaomi #pytanie
  • 3
@Karidus: jezusku,q nie mozesz sam wrzucic w porownywarke?
Mi 1a (nie kupuj 5x bo to to samo tylko z miui zamiast czystego androida i bodajze bez pasma b20) nie bedzie zadnym upgradem w stosunku do rn3.
Wolniejszy ale bardziej energooszczedny procek, mniejsza o 25% bateria, troche lepszy aparat foto.
To zmiany ktore nie sa warte dokladania 400zl.

To smo w przypadku redmi note 4, tyle ze aparat i bateria ta sama
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PurpleHaze: Dzięki za opinie. Porównałem te telefony jak napisalem i obejrzałem ich recenzje ale suche cyfry nic nie mówią tak na prawdę dlatego wolałem zapytać kogoś bardziej obeznanego. W skrócie to skoro około 2 lata temu za rn3 dlalem te 800 złotych to skoro dziś chcę kupić telefon w podobnym budżecie to dziwi mnie jakim cudem ma byc on gorszy lub taki sam.
@Karidus: to jest xiaomi tego nie ogarniesz :D
Redmi note 3 i Redmi note 4 to sa w praktyce te same telefony. Xiaomi w 2017 roku nie postaralo sie zbytnio w temacie i wymiana 3 -> 4 jest pozbawiona kompletnie sensu. Zmienili procek ze snapdragona 650 na 625, czyli kosztem wydajnosci lepsza energooszczednosc.

Mi 1a (mi5x) to efekt wspolpracy z google, bo na mi 1a nie ma nakladki miui, tylko jest