Wpis z mikrobloga

Opisze Wam pewna prace u prawdziwego #januszebiznesu

Kiedys w mojej skromej malej miescinie rzucilem prace. Trzeba mi bylo innej. Trafilo sie prowadzenie pewnego sklepu internetowego. Matka dumna ze bede "klikal w kąputer i zarabial dobrze", Normalnie pana boga nogi za nogi zlapalem...
Byla to moja ostatnia #pracbaza w tym miescie.
Dogadalismy liste rzeczy potrzebnych do tego - jakies naswietlenie, jakis material pod zdjecia(biale tlo) aparat itd.

Powiedzmy ze mialem zaczac od poniedzialku. Wpadam w poniedzialek i... Okazuje sie ze nawet nie ma zorganizowanego biurka i komputera z internetem xD Wytlumaczylem szefowi ze w takiej sytuacji nic raczej nie sprzedam.
Okazalo sie ze niby kierowca zawinil, bla bla bla. Na jutro wszystko mialo byc gotowe. Posiedzialem i tak pare godzin - wiadomo dzien organizacyjny itd. i kolo godziny 12 poszedlem sobie do domu.

Wpadam kolejnego dnia o 8mej rano, okazuje sie ze dalej nie ma biurka i komputera xD
Ale lada moment ma byc kierowca z potrzebnymi rzeczami. I faktycznie kolo godziny 9tej wpada z... biurkiem i 3ma krzeslami - do zlozenia ^^
No coz jako ze obiecali ze zaplaca za te godziny poskladalem krzesla i zlozylem sobie biurko.
Przyszedl w koncu zestaw komputerowy. Oczywiscie... Jak to mawial pan Słodowy...
Ostatecznie dopielem ostatni kabelek z postanowieniem ze na tapete ustawie tego pana z linijki wyzej ;)
Zostala kwestia podpiecia sie do serwera sklepowego - okazalo sie ze informatyk bedzie po godzinie 15, a byla moze 11.
Poskladalem z nudow pare spawarek na wystawe ^^
W koncu po wizycie informatyka wchodze sobie dumnie na allego i prosze szefowa o podanie danych do konta.
Okazuje sie ze NIKT w firmie nie pomyslal ze bede potrzebowal miec konto na allegro xDDD
"Cycki opadaja" - z grzecznosci nie powiem co jeszcze mi opadlo do samej ziemi... Konto oczywiscie zalozylem, ale trzeba bylo czekac na aktywacje, wiec poszedlem sobie do domu juz o 17.

W koncu nadeszla sroda.
Od rana zaczelem dlubac w szablonach, wrzucac na serwer, przerabiac itd.
Kiedy zaczelo wygladac na to ze moge juz cos wystawiac (mialem na poczatek wrzucic iles sztuk wkretarki x i rekawice robocze y)
N - Szefowo co z aparatem, tlem itd?
S - Yyy, a po co to Panu?
N - Mowilem ze beda to niezbedne rzeczy, jak inaczej mam niby zrobic zdjecia rzeczy ktore mam wystawic?
S - Prosze Pana, mowil pan ze zna sie Pan na komputerach i nie ma problemu ze zrobieniem opisu aukcji.
N - Zgadza sie.
S - No to kurde, jaki ma pan problem zeby uzyc zdjec z google?
N - O.O
Zostalem totalnie rozbrojony. Jedna z niewielu sytuacji gdzie nie wiedzialem co mam odpowiedziec.
Postanowilem ze zrobie jak chciala ;) Do wkretarki znalazly sie(bez znaku wodnego) 2 zdjecia z roznej parafi a do rekawiczek tylko jedno ze znakiem wodnym.
Wrzucilem i pokazalem.
S - Prosze Pana, ale to sa dwa rozne zdjecia, a w rekawiczkach w ogole go nie ma!
N - Mowilem o tym ze tak bedzie.
S - Prosze Pana, ale to zle wyglada, prosze uzyc innych zdjec, przeciez to nie wyglada na aukcje powaznego sklepu(xD), niech pan uzyje innych zdjec z google!
N - Tylko takie zdjecia bez znaku wodnego sa dostepne.
S - Zaraz Panu pokaze ze da sie to zrobic dobrze.
Oczywiscie zaleczela szukac, szukac i oczywiscie... Nie znalazla.
N - A nie mowilem?
S - Ale Pan mial sie znac, przeciez to wyglada jak kpina. Jest Pan NIEPOWAZNY i NIEPROFESJONALNY!
N - Jak caly ten #!$%@?, biore kase za przepracowany czas i spadam stad ;)

Przez kolejne 3 miesiace ich ogloszenie wisialo dalej.
Teraz wrocilem do miasta po dlugim czasie na swieta. Matka poprosila mnie zebym zobaczyl w internecie czy nie ma jakichs ofert, moze cos ja zainteresuje. Ich ogloszenia wisza dalej. Regularnie dodawane co tydzien xDDD
  • 6
  • Odpowiedz
@walerrr: Hmm, pomyslmy. Moze po to zeby wygladalo to jakkolwiek profesjonalnie?
Zeby strzelic foty dodatkow ktore domyslnie dostajesz? Moze po to zeby nie wstawiac zdjec ze znakiem wodnym innej firmy? Zebym opisujac specyfikacje mogl dac fotki tego?
Sklep to nie prywatna aukcja, sa tysiace ofert i zwiekszasz swoje szanse majac aukcje wygladajaca na taka z prawdziwego zdarzenia? ;)
  • Odpowiedz