Wpis z mikrobloga

@QuaLiTy132 ja od roku powinienem nosić okulary ale widzę że się pogorszyło i nie chce kupować okularów z -0.75 gdy mogą być już za słabe. Czerwiec to zły termin dla osoby która #!$%@? na 2 zmiany i jego podatki wędrują #!$%@? na nierobów a sam nie może skorzystać z opieki lekarskiej
@susuke15 co do #!$%@?, prywatnie początek maja? Gdzie ty #!$%@? mieszkasz, u mnie nawet na następny dzień prywatnie bez problemu się można umówić. Zwykle badanie to ci nawet w fielmannie za free zrobią w pół godziny jak chcesz.

@susuke15: trzeba było jak biały czlowiek przewidzieć badanie i elegancko się na nie umówić, a nie obudzić się z ręką w majtach ślepy na jedno oko gdzie jest kurła badanie moje podatki złodzieje chrum
@Godziu73 w normalnym kraju chce iść na badanie to idę po skierowanie i po tygodniu max mam badanie. Byłem za PiS ale się #!$%@?łem. Zabrać te 500 plus mieszkanie plus i inny socjalizm. A hajs dać na podwyżki i zatrudnienie nowych lekarzy.
@vind zachodnia Polska. Mieszkam na wsi i u mnie nie ma wielkiego wyboru. Cóż. Pójdę jutro na kasę chorych , #!$%@? się w kolejkę i spytam czy nie da się zrobić prywatnie .
@susuke15 kurde, #!$%@? mieszkać poza miastem, nie wiedziałem że to aż tak utrudnia życie, że nawet prywatnie trzeba czekać na jakieś badania :|

w normalnym kraju chce iść na badanie to idę po skierowanie

W normalnym kraju to idziesz do jakiegoś salonu z okularami i ci robią od ręki podstawowe badania potrzebne do dobrania okularów/soczewek, zazwyczaj za darmo xd
@vind no wiesz ewentualnie pójdę w środę do tej laski co byłem jak mi badała 1 raz..strzelam że na lewym mam 0.25 a.w prawym będzie koło 1. Problem w tym że mama była na kasę to podobno jej zakrapiali oko i badali dół oka czy coś a mi tylko jaka wada i jeb. Przyznaje się że mogłem wtedy kupić okulary i je nosić chociaż bronie się przed nimi bo jednak.mocno szkodzą na
@susuke15 to zależy jaki i kogo maja tam zatrudnionego, ale raczej wątpię, tam robią badania mające na celu głównie dobór szkieł odpowiednich. To zakraplanie ma rozszerzyć źrenicę w celu właśnie badania dna oka, tego w salonie z okularami nie zrobią bo to chyba ma na celu wykrywanie chorób (jaskry itp), nie jest potrzebne do doboru okularów. Więc teoretycznie po okulary możesz iść chyba bez tego, a takie bardziej kompleksowe zrobić jak będą
@vind no właśnie mama miała bonma.cukrzyce i sprawdzali. Ja właśnie chciałbym mieć kompleksowe by wiedzieć dlaczego taka wada i czy wszystko jest okej. Jak wtedy byłem to jedyne badanie poza wkładaniem oczy do tej maszyny to jakby miała taką lupę i sprawdzała mi oczy. No właśnie słyszałem by nie prowadzić, jak mama była to zakropila kazała czekać 15 min sprawdziła i powiedziała że przez godzine ma się nie ruszać. Dlatego jak już
@susuke15 przyznam, że nie wiem jak to jest z prawem jazdy, pewnie zależy od lekarza. Raczej wyda terminowe, najwyżej długi termin. Ja miałem wadę chyba 0,75 i 1,5 i dostałem terminowe.
Jeżeli okulary ci mocno przeszkadzają to może soczewki? Nie zawsze można, ja np mam nieregularną powierzchnię oka (czy jakoś tak) i soczewki były dla mnie niekomfortowe, musiałbym zakraplać oczy długo a możliwe że i tak by to nie pomogło. Gdybyś miał