Wpis z mikrobloga

@kommen-tu-ja @dzieju41 @co_za_roznica @zadlojestem taka odpowiedź dzisiaj dostałem od @Kruchevski xD
"Nie ma powodów do obaw. Dzisiejsze burze nie są gwałtowne. Typowo wiosenne. Na Poznań póki co się nie kierują. Obserwuj detektor wyładowań i bądź na bieżąco :) Możliwe, że w późniejszych godzinach coś w okolicy poznania się narodzi https://www.lightningmaps.org/#y=51.8539;x=18.1977;z=7;t=3;m=sat;r=0;s=0;o=0;b=0.00;n=0;d=2;dl=2;dc=0; "
@mar_joz: Na tamtą porę wszystko się zgadzało bo układ burzowy szedł bardziej na północ i nie był tak rozbudowany jak teraz dlatego napisałem, że przed Poznaniem może się coś rozwinąć no i się rozwinęło. Dla mnie burza jest gwałtowna jeśli niesie ze sobą ryzyko ulewnych deszczy, gradu i silnych wiatrów. Wyładowania traktuję osobno, bo to element każdej burzy. Jak wygląda sytuacja w mieście ?
@mar_joz: Czyli aż taka gwałtowna nie jest, ale ja osobiście jestem zaskoczony tym jak bardzo aktywna elektrycznie. Bilans wyładowań na dzisiejszy dzień osiąga już poziom 13 500 wyładowań. Niezły konkret jak na początek kwietnia.