Wpis z mikrobloga

Mam 24 lata i chciałbym podjąć studia niestacjonarne na uniwersytecie ekonomicznym we #wroclaw i mam zapytanie do ludzi

Zarzadzanie na wydziale NE i ZiF - czym sie różni na obu wydziałach?

1. Gdzie wiecej matmy i scislych?
2. Gdzie wyniose wiecej?
3. Czy warto wybrac sie tak "pozno" na studia?
4. Jak wiemy papierek w polsce duzo zmienia, ile w przypadku tej uczelni i kierunku moje szanse na prace w #korpo wzrosna? -patrzac realistycznie

#pracbaza #studbaza #pytanie #problemypierwszegoswiata
  • 16
  • Odpowiedz
@NiebotycznyWojciech: 1. Na zif
2. Nigdzie nic nie wyciagniesz (), szczegolnie, ze na zarzadzaniu nie bedziesz mial wielu scislych przedmiotow
3. Jak potrzebujesz papierka to tak
4. Na pewno lepiej ue niz jakies wsb, a w praktyce to tyle co bedziesz robil po godzinach w ramach zainteresowan czy pouczysz sie excela w domu. Szanse na pewno wzrosna w niektorych korpo, np. do bny mellona nie chca
  • Odpowiedz
@NiebotycznyWojciech: ogolnie to warto sie zakrecic i byc lubianym w swoich grupach. Wiekszosc materialow bierze sie od wyzszych rocznikow. Statystyka matematyczna obecnie byla smieszna, bo tak naprawde to cwiczenia w excelu i trzeba bylo ogarniac wzory. Gorzej jak jakis nowy scisly przedmiot wychodzi, bo wtedy czesto nie wiadomo z czego sie uczyc.

Do korpo excel i angielski w wiekszosci wystarczaja, a angielski i niemiecki to niemal bankowa robota.
  • Odpowiedz
@NiebotycznyWojciech: no da sie za 2.5k na lape na poczatek, potem w zaleznosci od korpo, niektore daja 300pln co pol roku, inne 5-15% co rok. Ale ciezko bedzie miec wiecej niz 4k na lape w okresie krotszym niz 3 lata, jezeli nie jestes duzo ponad przecietna.
Angielski to wazne zeby byl komunikatywny, specjalnych slowek i tak Cie naucza, ale dobrze zeby sie poslugiwac nim plynnie. Z niemieckim to nie wiem
  • Odpowiedz
@NiebotycznyWojciech
1. Zif
2. Zależy czego szukasz, NE jest bardziej humanistyczny w takim sensie, że jak myślisz o marketingu, PR, reklamie to uderzaj na NE, a jak bardziej o typowej rachunkowości, księgowości i pracy z tabelkami i liczbami to ZIF.
3. Na studia zawsze warto ;)
4. Ekonomiczny ciągle ma wysoką renomę wśród pracodawców, także jak pokażesz papierek z UE to patrzą przychylniej. Poza tym wiele korpo z nimi współpracuje i
  • Odpowiedz
@whiteglove: a jak sa traktowani Ci zaoczni z UE gorszy sort i mniejsza szansa na prace w takich korpo?

Jak z matma i scislymi na ZIF czy gostek ktory mial 50% z podstawy z matmy lata temu i przez ten okres nie mial stycznosci z matma moze dac rade i nadrobic?
  • Odpowiedz