Wpis z mikrobloga

Mirki! Na godzinę 18 jestem umówiony na naleweczke z dziadkiem z 1925 roku, ktory twierdzi, ze byl generalem w wywiadzie (promocja w 73r.) w prl. Jakie pytania moge zadac, zeby zweryfikowac czy mowi prawde? (Dodam, ze dziadek w bardzo dobrym stanie zdrowia, i jak sie spotkalismy na lawce na osiedlu to w trakcie rozmowy mowil do mnie w 5 językach:) #historia #truestory #opowiadanie nie wiem jakie jeszcze tagi.
  • 8
@peoplearestrange raczej miałem na myśli jakieś pytania z historii...fakty, które malo kto zna czy cos w ten deseń bo ewidentnie sowiecka propaganda jest w nim mocno zakorzeniona (wg niego IIWŚ to walka Żydów z Żydami) i nie wiem czy warto z nim gadać czy nie, bo jednak znajomość 5 języków (w tym miedzy innymi wietnamski) daje do myślenia.
@peoplearestrange nie, ale znam podstawy rosyjskiego i dość dobrze angielski a oprocz tych mowil do mnie jeszcze po niemiecku, francusku i wietnamsku wlasnie. Twierdzi, ze byl w wietnamie jako doradca wojskowy (w północnym wietnamie, tym komunistycznym)