Wpis z mikrobloga

#podroze #paszport

Słuchajcie szybkie pytanie. Mam szansę na wyjazd do Izraela 24.04 na trzy dni, problem jest taki, że mój paszport nie ma przepisowych 6 miesięcy ważności, a 3. Zagapiłam się, poza tym pomysł Izraela pojawił się dwa dni temu. Pytanie, czy jest szansa wyrobić paszport w jakimś przyśpieszonym trybie, powiedzmy tydzień czy dziesięć dni. Słyszałam o 14-dniowym trybie, ale on mnie w żaden sposób nie ratuje. Gdzie się zgłosić w #poznan ? Co zrobić? Czy w ogóle jest taka możliwość?
Przyjmę każdą pomoc!
  • 24
@MoniqueU: @Arathron: Da się spokojnie, zwłaszcza teraz czyli jeszcze przed sezonem wakacyjnym. Właśnie w Poznaniu gdzie terminy są szalone udało mi się dla siebie i znajomego przyspieszyć wyrobienie paszportów do dosłownie tygodnia. Od razu po prostu napisz solidne pismo opisujące sytuacje (ale nie esej na więcej niż stronę), pismo skierowane wprost do naczelnika/dyrektora instytucji.
@MoniqueU: ja w zeszłym roku wyrobiłem w 2 tygodnie :) jak idziesz złożyć wniosek to prosisz babke o tryb przyspieszony i musisz przy niej pismo napisać. Fajne gdybyś miała jeszcze jakiś dokument potwierdzający twój wyjazd.
@MoniqueU nie słuchaj wykopów, idź do urzędu, powiedz jak sprawa wygląda, da się w mniej niż tydzień i nie musi to być śmierć członka rodziny. Znajomy miał taką sytuację, na lotnisku okazało się że paszport ważny za krótko, tydzień później przyleciał do nas z nowym paszportem.
@MoniqueU: ja miałem paszport wydany w 10 dni, trzeba tylko dobrze zagadać i napisać wniosek o wydanie w trybie pilnym (ja podałem powód że siostra zmieniała termin ślubu xD) co do leszna to nie wiem jak tam z czasem. jak chciałem składać to jak byłem o 8.15 dwa dni z rzędu to już nie było numerków na cały dzień. składałem w szamotułach ostatecznie. w Poznaniu nawet nie masz co próbować bo
@cyriak na jakiej podstawie? bo nie wydaje mi się, żeby te dwa kraje współpracowały i Izrael raczej nie wysyła im listy osób które ten kraj odwiedziły
@Matioz nie, nic nie sprawdzali... Trzeba tylko grzecznie i potulnie się uśmiechać. Ale. Wiadomo, wszystko zależy od urzędnika. Mi, się trafiła spoko babeczka więc bajera poszła :-) jak trafisz na biurwe to nie wiadomo