Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że #microsoft to ma ostatnio tylko jeden cel - co by tu jeszcze #!$%@?ć w tym #windows10 ?
Tym razem dostało się defenderowi... najnowszy "ficzer" polega na tym, że ten niegdyś fajny antywirus zgłasza co chwilę zagrożenie w plikach które dodałem do wykluczonych. Tak... zagrożenie... w wykluczonych plikach... Ja wiem, że tendencja jest taka, żeby traktować użytkownika jak skończonego debila, ale bez jaj...

No dobra, wylałem swoje #gorzkiezale to teraz mam pytanie - jest obecnie jakiś przyzwoity darmowy antywirus? Ewentualnie co warto kupić na 2-3 stanowiska?

#pcmasterrace
  • 5
@k433: z darmowych bitdefender tylko przy instalacji najlepiej nie zgadzać się na certyfikaty do przeglądarek bo co prawda dają jakąs dodatkową ochronę ale stronki mogą sie dłużej ładować no i warto wyłączyć reklamy w opcjach dotyczące płatnych planów ewentualnie avast w ostateczności avira ;d z płatnych eset, bitdenfeder czy kaspersky.
@k433: Od dawna używam Comodo Internet Security i jest w porządku. Ma wbudowany firewall, nie siedzi na zasobach zbytnio, ma ogrom ustawień, różne dodatkowe funkcje i gdy trzeba to faktycznie wykrywa złośliwe pliki czy inny syf. Problem z nim jest tylko taki, że zaraz po instalacji jest skonfigurowany koszmarnie - wszystko izoluje w piaskownicy, robi kupę skanów i jest dosyć przewrażliwiony, więc co chwilę chce coś blokować. Ale gdy tylko się