Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
dżizas kurka ja pindole
W grudniu kupilem mieszkanie w PL (#uk here), odbior za jakies 2-3 miesiace wiec powoli zamykalem sprawy na miejscu. Glupi pomysl powiecie, ale ja tam "kocham polanda" i majac jakis zapas gotowki mozna sie ladnie ustawic, a przy okazji nie musiec ubierac dziecka w szmate na glowe do szkoly, bo hehe, multikulti.
Dzisiaj dzwonilem do firmy przeprowadzkowej odwolac przewoz gratow. #!$%@?.
Przez te pare miesiecy okazalo sie ze:
- hehe, niedziele wolne od handlu. To ze nie kupie bulek w niedziele to jeszcze przezyje, ale widze jaki kretynizm wokol tego sie wytworzyl (w sobote czynne do 23:59)
- nie ma nadgodzin, nie ma zwolnien xD Rozwazalem zalozenie firmy, bo mam troche know-how, no ale nie planowalem zatrudniac robotnikow do fabryki, zeby pracowali na godziny a ja mial zarzadzac ich hajsem za ew. nadgodziny xD a potem szukac im pracy jak cos nie wyszlo. Wiem, ze to jeszcze nie weszlo, ale niepewnosc jeszcze gorsza...
- nie ma pracy na kontrakt i dorabiania xD ozusowac samozatrudnionych, umowy o dzielo to samo...
- No i news dnia - PCC od #bitcoin ( ͡° ʖ̯ ͡°) Bawilem sie w sumie jakimis drobnymi w zeszlym roku (ok 3000GBP) - wyliczylem, ze jakbym to robil w PL to musialbym zaplacic ok 20000GBP podatku :D A takto zaplacilem okragle 0 - bo mam kolejne 11k GBP kwoty wolnej dla zyskow kapitalowych. Generalnie nawet wyzszy podatek (32% w PL vs gora 20 w UK) bym przezyl, nadrobilbym to czym innym ( nizszym ZUSem dla firm). Ale nagla de facto zmiana prawa wstecz skutecznie mnie otrzezwila. W sumie to, ze jako handlowalem tym lata temu zanim wyjechalem to pewnie jestem przestepca bo spoznilem sie z kilka lat ze zlozeniem papieru do urzedu xD plus odsetki.

Przez pol roku moj kraj z calkiem dobrego, hm, kociaka europy (no bo tygrys to przesada) stal sie marksistowska republika.
Naprawde, daleko bylo mi do jakze typowej tutaj postawy, ze Polska dno, a "zachod" to takie cuda. Pracowalem w Polsce na etacie, mialem nawet mala firme, nigdy nie czulem sie traktowany jak wrog, nawet panie w urzedach nie byly tragiczne - a to bylo ileś lat temu. W pol roku wszystko poszlo sie #!$%@?, a cos, a emigracja ktora traktowalem jako tymczasowa przygode i podszkolenie jezyka przerodzila sie w wyjazd na stale.
Znajomi sie pukali w glowe jak im mowilem ze wracam, coz, wyszlo na ich. Teraz byleby nie #!$%@? jakiegos podatku dla bogaczy co bezczelnie postanowili samemu kupic miejsce do zycia a nie dostac socjalne i krzyzyk na droge.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 28
  • Odpowiedz
hehe, niedziele wolne od handlu. To ze nie kupie bulek w niedziele to jeszcze przezyje


@AnonimoweMirkoWyznania: kupisz w sklepach osiedlowych

- nie ma nadgodzin, nie ma zwolnien xD Rozwazalem zalozenie firmy, bo mam troche know-how, no ale nie planowalem zatrudniac robotnikow do fabryki, zeby pracowali na godziny a ja mial zarzadzac ich hajsem za ew. nadgodziny xD a potem szukac im pracy jak cos nie wyszlo. Wiem, ze to jeszcze nie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: zostań chłopie tam gdzie jesteś do komuny chcesz wracać? Ja dwa miesiące temu doszedłem do podobnych wniosków, ja na pewno zostaję w UK no chyba, że Polacy wyrwą się z pod zaborów pisiorowskich ale nawet na to nie liczę bo pisiory przekupili ciemne masy 500 Plus oni za te pieniądze będą głosować do śmierci.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Mirku, zostań w UK. Jak czytam, to co napisałeś, to odnoszę wrażenie, że Twój problem leży trochę "gdzie indziej". Z tekstu wynika, że nie podoba Ci się do końca w UK, nie podoba Ci się do końca w PL. Prawdopodobnie, obecnie nigdzie nie będziesz "zadowolony", bo wszystkie kraje mają swoje plusy i minusy (w zależności od osobistych preferencji, mniej lub bardziej uciążliwe). Rozważałeś założenie firmy w PL, załóż ją w
  • Odpowiedz
@ninio: nie ma takiego biznesu pod słońcem, który dałby takie zyski jak bitcoin. Miałem w swoim życiu kilka firm w tym również w UK i jeszcze żadna firma nie przyniosła mi takich zysków jak bitcoin. Nie ma sensu użerać się z urzędami skarbowymi, pracownikami i klientami za "parę groszy".
Teraz moim problemem jest tylko, który kraj na świecie bez podatków od krypto wybrać, na dzień dzisiejszy wygrywa Aruba.
  • Odpowiedz
@pawlo74: Moim zdaniem to bez znaczenia, ale Bitcoin ma jedną zaletę (czy może ogólnie shitcoiny też). Powiedzmy, że 12 latek zrobi sobie grę - nawet głupią. Ktoś może ją kupić za krypto, a 12 latek nie będzie miał przez to przepierdzielone w kraju XD

Kiedyś zrobiłem grę (ale nie jako 12 latek) i się zastanawiałem - sprzeda się czy się nie sprzeda? Ale to nie ma znaczenia, bo musisz założyć firmę
  • Odpowiedz
Jakiś polityk kiedyś powiedział, że debilne zasady są o tyle dobre, że tylko najlepsi przedsiębiorcy powinni mieć firmy XD


@fervi: "najlepsi" miał na myśli tych którzy płacą mu za udział w szopce zwanej rząd. Każdy polityk jest tylko czyjąś marionetką dobrze opłaconą.

Krypto to jest inny świat i inna rzeczywistość, dziki zachód ale przynajmniej prawdziwy a nie udawany tak jak w systemie fiat.
  • Odpowiedz
@pawlo74: Ciężko się nie zgodzić, przynajmniej w tej chwili nic o większym potencjale (ale i sporym ryzyku), nie przychodzi mi na myśl.
Jednak kolega Mirek, chyba nie w krypto pokłada swoje biznesowe/zawodowe plany (przynajmniej tak zrozumiałem z jego tekstu).
  • Odpowiedz
@Jurigag: to co ma czekac w niepewności aż to wprowadzę, o niedzielach wolnych od handlu też najpierw tylko plotki były do momentu aż to wprowadzili, ogólnie pis podejmuje decyzje, które strasznie negatywnie wpyływają na Polską gospodakę, natomiast zdubywają uznanie pry pomocy 500+ u typowego plebsu a właśnie to się liczy jak chce się wygrać wybory
  • Odpowiedz
@Jurigag: ja i tak #!$%@? z tego kraju tak szybko jak tylko mogę, bo coraz bardziej zaczyna mi się to wszystko nie podobać, zaczynając od tych niedzieli i 500+, w chwili obecnej nasze kochane państwo ma #!$%@? na obywateli i robią co tylko im się podoba i co tylko mogą aby zdobyć uznanie u ludzi niewykształconych i niepotrafiących samodzielnie myśleć, bo właśnie takich jest najwięcej w społeczeństwie w każdym kraju i
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: o #!$%@? to niemiec z owczarka stal sie kundlem nagle wedlug twojej logiki? Piszesz ze masz kase i wiesz jak HEHEHEHE sie ustawic ale zakaz handlu w niedziele i po marzeniach xD taguj to gowno 50groszyzawpis albo wuj, od razu cie wrzucam na czarno.
  • Odpowiedz