Wpis z mikrobloga

ej no ale tak bez beki pośmiejcie się i powiedzcie mi serio co oni mają na myśli :( fajnie by było gdybym się do nich załapał i się czegoś nauczył, a zależy mi na tym bardzo. Bo dodawać, mnożyć czy pisać wzory matematyczne to chyba każdy jełop programowania umie. Kolega był i niby dostał takie pytanie i nie wiedział o co im chodzi to sie was pytam
@mrjeszek: moze też chodzić o operacje na liczbach zmiennoprzecinkowych, dużych (także wiele miejsc po przecinku, zaokrąglenia) oraz fakt - jeśli to front - ze wszystkie inputy przychodzą do przeglądarki jako string i co z tym zrobić.
@aseeon_: a jakie czynności najczęściej wykonuje się na kwotach pieniężnych? mógłbyś powiedzieć mi co jest najistotniejsze? tak jak wspomniał @kumba string to double/float? sortowanie po określonej cenie?
@mrjeszek: oprócz podstawowych operacji matematycznych na tych kwotach to jeszcze pilnowanie liczby miejsc po przecinku, zaokrąglanie i formatowanie kwot żeby były zgodne z zasadami danego kraju (np symbol prze kasą, symbol po kasie, separator w formie spacji albo przecinka itp. itd.)