Wpis z mikrobloga

Mircy, próbujemy złożyć komputer dla młodego, na razie zestaw wygląda tak jak na załączonym obrazku. Cel jest taki:

- dobrze by było jakby toto uciągnęło Wieśka 3
- wymaganie konieczne - coby dało się porządnie nagrywać filmiki z #minecraft i #roblox za pomocą OBSa
- coby potencjalnie dało się z tego komputera streamować

Czy ten zestaw da radę? Czy da się to ogarnąć taniej? Monitor mam i nie używam, więc dam go młodemu.

#pcmasterrace #komputery #gry
d.....i - Mircy, próbujemy złożyć komputer dla młodego, na razie zestaw wygląda tak j...

źródło: comment_iffAEooI3DXAmhlRCVDOJqtTdBLCCjtr.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mikoma: Z tym, że OP chce mieć procesor do streamowania a nie, że gra będzie jedynym odpalonym programem. Da się od biedy streamowac przez GPU, ale nie musi to się udać w dobrej jakości.
  • Odpowiedz
@Amasugiru: Potencjalnie... ( ͡° ͜ʖ ͡°). W takim budżecie trzeba wybrać albo wydajność w grach, albo streamowanie.
Inna sprawa, że można iść w części używane.
  • Odpowiedz
@Mikoma: Priorytetem był Minecraft + stream. Wiedźmin opcjonalny. No i Wiedźmin pójdzie w konsolowej jakości+. Do tego na dedyka zawsze będzie czekał wolny slot PCI-E ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Można przycebulić na SSD i obudowie. W sumie 2228.


@Mikoma: czytałeś w ogóle ten wpis? to ma być do streamingu, a intel do tego się nie nadaje, pomijając to że dziś 2/4 w najnowszych grach to za mało
  • Odpowiedz
@Mikoma: wiem o tym dlatego op ma taki problem że albo intel + dedykowane gpu tylko że wtedy streaming albo na gpu przez co i tak gierka będzie wolniej chodzić ale i tak szybciej niż na apu, albo apu i streaming będzie w miarę okej ale fpsów dużo mniej @dziki: jeszcze możesz się zastanowić nad jakimś rozwiązaniem typu ryzen 1200 + używane gpu
  • Odpowiedz
  • 0
@dziki za 2500 udało mi się złożyć kompa całego, jeśli chodzi o twoja zestaw to daj słabszego procka (1200/1300) plus gtx 1050 Ti (ja mam 1050, chodzi bez modów Minecraft (xD) na 1050 FPS czasami)
Co prawda parę części ustrzelilem używanych na allegro (polecam licytacje) ale ani razu się na nich nie zawiodłem, jakbyś chciał jakieś info to pisz bo jestem na świeżo z kompami (mojego złożyłem w środę ostatnia a
  • Odpowiedz