Wpis z mikrobloga

@nama: A o tym to nawet zlasu wspominał

@everyone wiem, że niektóre osoby wykorzystują dane z map zlasu.org do innych celów niż przeze mnie przewidziane. Takie osoby zaprzęgły do pracy boty i/lub roboty do pobierania danych bezpośrednio z map. Udostępniają te dane w innych aplikacjach, często płatnych. Większość z tych skanerów należy do kategorii "prymitywnych" - są agresywne i ściągają dane w mało elegancki sposób generując przy tym bardzo duży ruch
Jak dla mnie gymhuntr.com był rozsądnym kompromisem. Szkoda, że Niantic nie zrobi swojej własnej usługi dostarczającej formacji o raidach / o tym, który team jest aktualnie na gymie i jakie są tam poksy.
@Dryblas: gdyby nie jednoczesne wprowadzenie questów to bym chyba odstawił smartfona na półkę, bo bez mapek w PoGO jak w lesie. Jak teraz mam takiego Trapincha nałapać - kręcić się po mieście jak smród po gaciach i liczyć że akurat przypadkiem mi się trafi? xD iks de podziękuję. No ale questy - i szansa zdobycia legendarek dla ludzi nierobiących raidów - zrównoważyły utratę mapek i gram dalej. Niekończąca się przygoda (
@czlowiek-zelazko: Powiedzmy sobie wprost, że mapy były oszustwem wynikającym z nieudolnej polityki Nianticu. Nintendo procesowałoby się z właścicielem strony z Burkina Faso, ale Niantic to zbieranina amatorów, których przerasta zaprogramowanie porządnego radaru w grze. Gra od początku miała opierać się na współpracy lokalnych społeczności (to w ogóle podstawa istnienia całej gry), ale jak wiadomo nie wszyscy dorośli mentalnie i znaleźli sposoby na ułatwienie sobie gry, tym samym niszcząc rozgrywkę dojrzałym graczom
@Logytaze:

dojrzałym graczom bez parcia na szybki progres.


xDDD

Jak wolisz siedzieć w jakiejś grupie i liczyć na to że ktoś akurat napisze że gdzieś jest Pokemon którego szukasz, to twoja sprawa. Ja wolę mieć dokładnie na mapce gdzie, jaki i ile jeszcze będzie.

Jakim tematem się zainteresowałem? Bo tego pytania nie rozumiem.
@Wolowinka: A ja wolę wędkować ryby na kanapie przed telewizorem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mało obchodzi mnie twoje widzimisię. Gra oparta jest na geocatchingu i życiu wśród ludzi. Jeśli ciebie to przerasta to szkoda twoich nerwów - możesz usunąć aplikację, bo nie jest skierowana do ciebie.