Wpis z mikrobloga

@steelhead: widziałeś Symfony w ogóle na oczy czy będziesz się uczył w pracy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja się uczyłem na żywym projekcie xD
Nie ma co się śmiać z php ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Powodzenia!
  • Odpowiedz
@joolekk: na tyle, żeby zrobić sobie cruda i aplikację todo ;) 2 projekty sobie pisałem z kursów w necie w symfony3, a ja z dokumentacją robiłem je na symfony 4, głównie byłem ciekaw czy sobie poradzę z różnicą wersji - projekt apki do zarządzania domowym budżetem mi się wysypał jak chciałem go z reactem połączyć, a chciałem się uczyć więc dalej do przodu z innymi phpowimi sprawami szedłem ;)

teraz
  • Odpowiedz
@joolekk: a widzisz, na ostatniej rozmowie/zadaniach się wyłożyłem, bo ajaxa z jquery nie ogarniałem xD ale to było pod pracę z SugarCRM, a teraz idę do agencji interaktywnej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
po rozmowie w 3 godziny już trybiłem jak to obsługiwać i się w sumie ucieszyłem, bo nie muszę z obecnym projektem w slimie robić podwójnej roboty, bo napisałem już api, a chciałem robić osobne
  • Odpowiedz
@opolski: ogólnie to długo, bo jakoś półtora roku ze spokojem kręciłem się dookoła tematu nie bardzo mając pomysł jak go ugryźć, rok studiowałem informatykę, olałem, zabrałem się za kursy javy, ale czułem się trochę zagubiony.
Kolega zasugerował testowanie, więc ze 2 miesiące poświęciłem na teorię testowania, ale nie udało się dostać pracy akurat w firmie kumpla więc olałem temat.

Uznałem, że nie będę się mocować bez sensu, tylko wezmę się za webdev bo ofert mnogo i wybrałem php ze względu na jego market share i opinie, że php jest stosunkowo prostym językiem.

Zacząłem od wplatania skryptowego php w htmla, potem kilka kursów z podstaw php, następnie przejście na oop i stosowanie PDO. Jakieś crudy,
  • Odpowiedz
@joolekk: ja to mam szczęście jak wuj xDDD
agencja interaktywna, w porftolio stronki dla miast, architektów, cateringów, sklepów...
a na rozmowie #!$%@? 3 algorytmy xDDD no takie jak na studiach na egzaminie się daje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie wiem jak to ma sprawdzić moje umiejętności sklejenia jakiegoś formularza, zrobienia routingów czy tego czy wiem po co komu api xDDD
aż po rozmowie zadzwoniłem do kumpla phpowca z pytaniem, czy to jest standard na rozmowach z php, bo mam mocny dysonans w stosunku do tego co się uczę od kilku miesięcy a co ode mnie chcą na rozmowach i na szczęście to ja jestem unlucky
  • Odpowiedz