Wpis z mikrobloga

@gregor40 Na razie chciałbym zobaczyć czy mi się to podoba i o co w tym wszystkim chodzi. Czyli na dzień dzisiejszy raczej dla zabawy w wolnym czasie.
@FnxXx: nie słuchaj @gregor40. Jak zaczniesz od c++ to się od razu zniechęcisz jak będziesz się musiał bawić wskaźnikami, zwalnianiem i alokowaniem pamięci itp rzeczami. Python lub coś w stylu Java/c# z naciskiem na Javę. Więcej roboty i lepiej płatnej niż dla c#. Dodatkowo nie jesteś uwiązany do Windowsa aczkolwiek na nim też możesz w Java programować.
@damw: Od kiedy C++ uwiązuje do Windowsa?? A akurat ręczne zarządzanie pamięcią to zaleta - bo uczy dobrych nawyków. Ja myślę, że nie bez powodu programowania od C++ uczy się na najlepszych wydziałach informatycznych w kraju. A jak to Cię nie przekonuje - to tak samo uczy się na Stanfordzie (kursy CS 107 i CS 110).
@gregor40: a czytać ze zrozumieniem potrafisz? Odradziłem c++, potem zacząłem pisać o Java i c# i dalej już ciągnąłem temat Javy...

Od kiedy ręczne zarządzanie pamięcią to zaleta? Jeśli nie planujesz z tym językiem później pracować to tylko irytuje i zniechęca nauki programowania.
Nie jestem też w stanie znaleźć jakiś tych dobrych praktyk, jakich nauczy mnie ręczne zarządzanie pamięcią. Do tej pory natomiast pamiętam moment na studiach, jak przestaliśmy programować w
@damw: To wyłóż mi proszę interpretację słów "Dodatkowo nie jesteś uwiązany do Windowsa" w kontekscie wcześniejszych zdań?

Uczenie programowania to tradeoff pomiędzy nauką podstaw funkcjonowania systemów komputerowych a poziomem trudności. Im bliżej sprzętu programujemy - tym lepiej rozumiemy jego działanie kosztem poziomu trudności. Najlepiej by było w assemblerze, ale poziom trudności i abstrakcji zabija. C++ to dobry kompromis - uczy uwagi (zapomnienie o wywołaniu destruktora to zwykłe niechlujstwo, którego należy unikać
@gregor40: a po przecinku możesz sam doczytać, czy mam Ci zacytować resztę zdania?

Nadal nie wykazałeś tych dobrych praktyk o których wspomniałeś wcześniej. Zacząłeś za to pisać o lepszym zrozumieniu sprzętu (z czym się akurat zgadzam). Kompetencji pisania wydajnego kodu można się też nauczyć w innych językach - niekoniecznie c++ gdzie oprócz początkowego szoku związanego z nauką pierwszego języka, dochodzi Ci dodatkowy szok związany z masą zbędnego boiler plate'u i innych